آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 46087
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1392 11:9
تعداد بازدید : 753

چند توصیه به شورای عالی IT

شورای عالی فناوری اطلاعات ظاهرا در دور جدید فعالیت خود قصد ندارد همچون گذشته و تنها به شکل تشریفاتی چراغی در این شورا روشن نگه دارد.

فرشید رضایی

به همین منظور روز شنبه جلسه‌ای در کمیسیون راهبردی شورای عالی فناوری اطلاعات برگزار شد که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از اعضای این کمیسیون خروجی‌های این جلسه را تشریح کرد.
موضوع قابل توجه آنکه این جلسه دو خروجی داشته است.
نخست پیشنهاداتی مطرح شد تا آیین نامه‌ای که بر اساس نقشه دولت الکترونیک تهیه شده است در جهت پاسخگویی و شفافیت بیشتر دولت در ارایه خدمات فراگیر با سرعت بالاتر تکمیل شود.
دوم اینکه نکاتی برای تغییر پارادایم از دولت خدمت رسان به دولت حکمران و از دولت متصدی به دولت کارآفرین طرح شد.
اما در خصوص این خروجی‌ها نکاتی قابل طرح است. نخست آنکه این خروجی‌ها بسیار کلان و کلی هستند. دوم آنکه به نظر می‌رسد این شورا نیز باید دارای یک روابط عمومی مشخص باشد تا مصوبات و خروجی‌ها در قالبی رسانه‌ای اطلاع‌رسانی شود و شخص وزیر ارتباطات ناقل اخبار کلی از این جلسات نباشد.
همچنین از آنجا که این شورا هنوز به تشریح خدمات خود در دوره جدید نپرداخته، جا دارد تا با ایجاد یک سایت مستقل به معرفی کمیسیون‌ها، شرح خدمات و اعضای حاضر در این کمیسیون‌ها پرداخته شود.
به هر ترتیب در حال حاضر پرسش‌های زیادی در خصوص جزییات خدمات و فعالیت‌های شورای عالی فناوری اطلاعات وجود دارد و فعالان این عرصه به درستی نمی‌دانند برای چه کاری و به چه منظوری می‌توانند به این شورا مراجعه کرده و یا پیشنهادات، انتقادات و مشکلات خود را ارایه دهند.
در حال حاضر که با جست‌وجوی نام شورای عالی فناوری اطلاعات در اینترنت، تنها اساسنامه این شورا درون سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یافت می‌شود که آن‌هم مربوط به سال‌ها قبل یعنی زمان تشکیل شورای مذکور باز می‌گردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :