آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45912
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1392 11:13
تعداد بازدید : 783

حفره IE در کمین کاربران شخصی

عموم کاربران رایانه ای در معرض خطرات و حملات جدید اینترنتی قرار دارند که طی آن امکان سرقت اطلاعات شخصی و نصب نرم افزارهای آلوده بدون اطلاع کاربر وجود دارد.

ایتنا- اگرچه تا مدتی پیش سیستم‌های عامل برای حملات سایبری مورد هدف قرار می‌گرفتند، اما هکرها هم‌اکنون سراغ مرورگرهای اینترنتی رفته‌اند. اینطور که کارشناسان امنیتی دریافته‌اند، هکرها این روزها از یک حفره امنیتی ناشناخته در مرورگر اینترنتی Internet Explorer استفاده می‌کنند تا بتوانند کاربران رایانه‌ای را از پا دربیاورند.
پیش از آنکه حمله اینترنتی جدید گسترش یابد کارشناسان امنیتی بررسی‌های خود را برای شناسایی این حرفه آغاز کردند که البته این تلاش بی‌نتیجه ماند.
شرکت امنیتی FireEye نخستین مرکزی بود که این حمله اینترنتی را شناسایی کرد و توضیح داد که این اقدام مرورگر اینترنتی Internet Explorer 10 را مورد هدف قرار داده و تاکنون هزاران رایانه شخصی را آلوده کرده است.  بر اساس این گزارش هکرهایی که چندی پیش به سایت اینترنتی "سربازان بازنشسته جنگ‌های خارجی آمریکا" دسترسی پیدا کردند، لینکی را در این سایت قرار دادند که بازدیدکنندگان را به صفحه حاوی کدهای مخرب و آلوده انتقال می‌داد. این کدها نرم‌افزار Flash شرکت ادوبی را تحت تاثیر قرار می‌داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :