آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45894
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1392 10:44
تعداد بازدید : 826

مهلت کارت بازرگانی 5 ساله می‌شود

حذف ارایه مفاصا حساب برای کارت بازرگانی

وزیر صنعت از ارایه پیش نویس مصوبه ای از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به دولت خبر داد که بر اساس آن، ارایه مفاصا حساب مالیاتی، بیمه ای و تامین اجتماعی از سوی فعالان اقتصادی برای دریافت کارت بازرگانی حذف و مدت زمان اعتبار کارت های بازرگانی از یک ساال به 5 سال افزایش می یابد.

فناوران-  محمدرضا نعمت زاده در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: بر این اساس، ارایه مفاصا حساب مالیاتی، بیمه‌ای و تامین اجتماعی از سوی فعالان اقتصادی برای دریافت کارت بازرگانی حذف خواهد شد.
نعمت زاده همچنین از کاهش دستورالعمل‌های دریافت جواز صنعتی خبر داد و گفت: آیین نامه دریافت جواز تسهیل شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در مورد ثبت سفارش کالا گفت: ثبت سفارش را دکتر صدر در زمان شهید رجایی آوردند، اما در آن زمان هم من مخالف ثبت سفارش بودم چرا که معتقدم ثبت سفارش تبدیل به دکان می‌شود، همانطوری که حالا هم شده است.وی تاکید کرد:  در دولت قبل طرح‌های زایدی مثل طرح شبنم را برای مبارزه با کالای قاچاق آوردند که همه این طرح‌های زاید از فکر ما می‌آید که همین طرح‌ها به مردم و خودمان ضربه می‌زند و ایجاد درد‌سر می‌کند.
نعمت‌زاده گفت: تعهد ارزی باعث شد تا شاهد کاهش صادرات باشیم اما من از آقای کامیاب پرسیدم که این تعهد ارزی چقدر به خزانه بانک مرکزی دلار برگرداند که او گفت حتی یک دلار هم نبود اما این تصمیم نادرست باعث شد تا صادرات کاهش پیدا کند.
نعمت‌زاده با بیان اینکه در این چند ماه یک جارو برداشته‌ایم و همه موانع را جارو می‌کنیم اظهار داشت: بیش از 30 طرح برای رفع موانع آماده کرده و به دولت فرستاده‌ایم.
نعمت‌زاده گفت: مرتبا اعلام می‌کردیم که تحریم‌ها تاثیر ندارد اما دروغ می‌گفتیم و آنها تحریم‌ها را شدید‌تر می‌کردند. مسلمان نباید دروغ بگوید.
وزیر صنعت گفت: از فعالان اقتصادی می‌خواهم تا واقعیت‌ها را بگویند و نترسند. هیچ کس نمی‌تواند به شما چیزی بگوید. ما را نگرفتند شما را هم نمی‌گیرند. ممکن است یک شبه اخراج شوید همانطوری که ما را از نفت یک شبه اخراج کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :