آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45889
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1392 10:37
تعداد بازدید : 823

به دنبال کمیاب شدن کارت تلفن در بازار

مخابرات: ناچاریم کارت تلفن را گران کنیم

مدتی است در برخی مناطق تهران و سایر استان های کشور کاربران کارت های تلفن از سخت شدن روند دسترسی به این کارت ها خبر می دهند.

ایسنا- به تازگی کاربران کارت‌های تلفن عمومی برای دسترسی به این کارت‌ها در برخی مناطق تهران و یا شهرستان‌های مختلف کشور با مشکلات متعدد مواجه شده‌اند و حتی در برخی موارد دسترسی به این کارت‌ها غیر ممکن شده است.
این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که به تازگی شرکتی در داخل کشور آغاز به کار کرده و مسوولیت تولید سیم‌کارت‌ و کارت‌های شارژ و کارت تلفن را در مجموعه‌های مخابرات برعهده گرفته است. ماه گذشته پس از افتتاح رسمی، محسن سجادی‌نیا رییس هیات مدیره این شرکت اظهار کرد: در این مجموعه از این پس در زمینه تولید کارت‌های هوشمند از جمله کارت‌های شناسایی، سوخت، سیم‌کارت و غیره فعالیت‌های متعددی انجام خواهد شد و در حال حاضر تولید سالانه 45 میلیون سیم‌کارت هوشمند را داریم. حال به نظر می رسد بخشی از دلیل کمبود و فعلی بازار در زمینه کارت‌های تلفن به این موضوع برگردد.
از سوی دیگر سخنگوی شرکت مخابرات گفت: مواد اولیه تولید کارت‌ تلفن‌های عمومی دو تا سه برابر افزایش قیمت داشته است، به همین علت امکان واگذاری این کارت‌ها به مصرف‌کنندگان طبق قیمت گذشته وجود ندارد.
داوود زارعیان با بیان اینکه کاهش تقاضا و مصرف کارت‌های تلفن عمومی به علت گسترش استفاده از تلفن همراه، تولید انبوه این نوع کارت‌ها را غیر ممکن کرده است، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص کشور، مواد اولیه تولید کارت‌های تلفن‌های عمومی دو تا سه برابر افزایش قیمت داشته است، به همین علت امکان واگذاری این کارت‌ها به مصرف‌کنندگان طبق قیمت گذشته وجود ندارد.
سخنگوی شرکت مخابرات گفت: برای حل قطعی و نهایی این مشکل، چند پیشنهاد در بخش‌های فنی مخابرات در حال بررسی است.
وی یکی از این پیشنهادها را تولید کارت‌‌های شارژی تلفن‌های عمومی دانست و افزود: تلاش داریم شیوه صدور کارت‌‌های تلفن عمومی را عوض و کارت‌‌هایی که قابلیت چند بار شارژ شدن را داشته باشند، وارد بازار کنیم.
وی گفت: شرکت مخابرات آمادگی دارد مجریان مناسب داخلی را برای تولید اینگونه کارت‌ها به کار گیرد.
زارعیان در پایان خاطر نشان کرد: پانصد هزار کارت مخصوص تلفن‌های عمومی هفته جاری و یک میلیون کارت دیگر هفته آینده وارد بازار می‌شود تا مشکلات کنونی مصرف‌کنندگان برطرف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :