آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45884
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1392 10:30
تعداد بازدید : 705

رییس دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

ایران رتبه اول آموزش مجازی منطقه را دارد

رییس دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه هنوز آموزش مجازی در اولویت آموزش رشته های پزشکی دانشگاه ها قرار نگرفته است، گفت: با توجه به اینکه آموزش مجازی از تنوع، کیفیت و بهره وری بالاتری نسبت به آموزش های دیگر قرار دارد، بنابراین لازم است تغییر نگرش اساسی در خصوص اهمیت گسترش این آموزش ها در دانشگاه های کشور صورت بگیرد.

ایسنا-دکتر احمد کاویانی با بیان اینکه تغییر نگرش در سطوح مختلف جامعه موجب جهش بی نظیر در آموزش مجازی دانشگاه‌ها می‌شود، افزود: در سیستم اجرایی و سیاستگذاری کشور باید این تغییر نگرش به وجود بیاید که آموزش مجازی در اولویت کاری کارکنان و مسوولان قرار بگیرد، به طوری که مدیران هزینه‌های این نوع آموزش در دانشگاه‌ها را برآورد و به موقع پرداخت کنند.
کاویانی با بیان اینکه آموزش مجازی در ایران با فاصله زمانی کوتاه با جهان آغاز شده است، گفت: با توجه به اینکه سرعت رشد آموزش مجازی در کشور به اندازه سرعت رشد آن در کشورهای پیشرفته نیست؛ اما توجه دانشگاه علوم پزشکی تهران به این نوع آموزش غیر قابل انکار است و یقین داریم وجود خلاقیت و هوش در نسل جوان ما باعث سرعت در رشد آموزش مجازی در کشور می‌شود.
رییس دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه ایران از نظر آموزش‌های مجازی رتبه اول منطقه را دارد، گفت: در حال حاضر کشور ما در مقایسه با کشورهای منطقه در رتبه اول آموزش‌های مجازی قرار دارد و اگر سرعت و پیشرفت کار را افزایش دهیم قابل مقایسه با کشورهای پیشرفته خواهیم بود.
وی گفت: خوشبختانه استقبال دانشجویان از آموزش‌های مجازی بیش از حد انتظار ما بود و با توجه به اینکه نسل جوان ما با فضای مجازی بیشتر از نسل قبل تر خود آشنایی دارند دانشکده مجازی این رسالت را برعهده دارد که دانش و محتوای مناسب را در اختیار آنها قرار دهد.
کاویانی با تاکید بر اینکه سرعت پایین اینترنت نمی‌تواند مانع توسعه آموزش مجازی در دانشگاه‌ها باشد، افزود: با توجه به اینکه آموزش مجازی سطوح مختلفی دارد. بنابراین ما در ارائه این نوع آموزش‌ها در قالب فایل‌های با حجم کم مشکل خاصی نداریم، بطوری که آپلود و دانلود کردن متن‌های آموزشی به صورت فیلم و مولتی مدیا با سرعت اینترنت خانگی ما کاملا قابل انجام است و خوشبختانه مشکل فعلی در آموزش مجازی ما سرعت عمومی کشور نیست.
وی گفت : در حال حاضر آموزش مجازی در چهار رشته آموزش پزشکی، آموزش الکترونیکی، کتابداری و نظارت بر امور دارویی در مقطع کارشناسی ارشد انجام می‌شود و دانشکده مجازی این دانشگاه درحال راه‌اندازی دو رشته دیگر در مقطع phd، کارشناسی ارشد و همچنین چندین رشته نیز در دوره لیسانس به صورت آموزش‌های از راه دور است.
رییس دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه درباره دیگر برنامه‌های آتی این دانشکده گفت : راه‌اندازی رشته‌های جدید آموزشی و بستن توافق نامه با دانشکده‌های دیگر دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور ایجاد زیر ساخت‌های کمک آموزشی از دیگر برنامه‌های سال آینده این دانشکده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :