آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 45882
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1392 10:26
تعداد بازدید : 696

کنترل آنلاین تصویرکارت ملی در دفاتر اسناد رسمی

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از راه اندازی همزمان سرویس مشاهده عکس کارت شناسایی ملی و اقلام هویتی افراد در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور خبر داد.

ایسنا - احمد تویسرکانی در اینباره گفت: به منظور ارتقای سلامت معاملات در حوزه تنظیم اسناد رسمی و تسهیل در احراز اصالت اسناد سجلی، امکان مشاهده عکس کارت شناسایی ملی افراد از طریق سامانه ثبت الکترونیکی اسناد برای تمامی دفاتر اسناد رسمی فراهم شده است.
معاون قوه قضاییه افزود: این سرویس، ضریب خطا در احراز هویت افراد در دفاتر اسناد رسمی را به شدت کاهش خواهد داد و امکان استفاده از اسناد هویتی جعلی و سوءاستفاده از مدارک هویتی افراد متوفی را غیرممکن می‌سازد و از تخلفات در حوزه دفاتر اسناد پیشگیری می‌کند.
وی با بیان اینکه پیش از این نیز کنترل اطلاعات سجلی افراد با پایگاه اطلاعات هویتی سازمان ثبت احوال از طریق سامانه ثبت الکترونیکی اسناد فراهم شده بود بیان کرد: با راه‌اندازی این سرویس، سردفتران اسناد رسمی می‌توانند به صورت برخط علاوه بر تطابق مشخصات هویتی فرد با پایگاه هویتی ثبت احوال، عکس کارت ملی فرد را نیز مشاهده و اصالت اسناد هویتی افراد را احراز کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :