آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4447
تاریخ انتشار : 7 دی 1390 0:19
تعداد بازدید : 511

خودروهای کوچک شهری کارآمدتر می شوند

یک شرکت سوییسی به تازگی با تغییراتی بر روی خودروی اسمارت می خواهد کارایی و توانایی خودروهای کوچک شهری را افزایش دهد و معایبی که همواره پیش روی این مدل خودروها بوده را تا حدودی برطرف سازد.

هیتنا- شرکت سوییسی رین اسپید (RinSpeed) نمونه‌ای اولیه از خودروی کوچک اسمارت را با اندکی تغییرات برای شرکت در نمایشگاه خودروی ژنو در سال 2012 آماده می‌کند. مدیرعامل این شرکت می‌گوید این طرح سبک جدیدی از طرح‌های مفهومی است و ارایه آن در سال جاری راهی است برای ایجاد قابلیت و توانایی‌های بیشتر یک خودروی کوچک شهری و برطرف کردن برخی معایب این مدل خودروها که مانعی پیش روی خریداران است.
این شرکت سوییسی یک کابین کوچک را برای خودروی اسمارت طراحی کرده که خود دارای محور چرخ است و مانند کوله پشتی در عقب این خودرو قرار گرفته و به آن متصل می‌شود و می‌تواند به عنوان محفظه‌ای برای حمل بار مورد استفاده قرار گیرد. خودروی اسمارت و به طور کل خودروهای کوچک شهری فاقد صندوق عقب و فضای کافی برای حمل بار هستند اما از این کابین می‌توان به راحتی برای حمل چمدان و برخی وسایل مورد نیاز برای گذراندن تعطیلات در اطراف شهر  استفاده کرد.
شرکت رین اسپید از مدل اسمارت Fortwo الکتریکی به عنوان خودروی پایه این طرح استفاده کرده و کابین طراحی شده را روی این مدل نصب کرده است. این مدل مفهومی اولیه با نام Dock+Go تنها یک خودروی کوچک شهری با قابلیت حمل بار نیست، بلکه همچنین مدلی از خودروهای اسمارت الکتریکی با برد افزایش یافته است. محور سوم این خودرو که همان محور کابین است تنها برای کمک به جلو راندن این خودرو طراحی نشده، بلکه به طور همزمان در حال حرکت باتری‌های الکتریکی خودرو را نیز شارژ می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :