آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4432
تاریخ انتشار : 7 دی 1390 23:55
تعداد بازدید : 433

رییس اتاق بازرگانی تهران

براي مقابله با شرايط التهابي نبايد التهاب آفريني كرد

رییس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه اختلاس اخیر جرات را از مسوولان بانکی گرفته است، اظهار داشت: در شرایط فعلی که دشمنان هر روز پنجره ای را می بندند، بخش خصوصی و دولت باید پنجره ها را باز
کند.

فارس- یحیی آل‌اسحاق اظهار داشت: امروز تولید صادرات محور عزم نظام شده و قرار است جهت‌گیری و بینش حاکمیت و نظام صادرات‌محور باشد.
وی افزود: در سال ۲۰۱۰ نسبت صادرات به واردات صنعتی در هند ۹۶ درصد در مالزی ۱۱۰ درصد، ترکیه ۱۳۲ درصد، چین ۱۶۵ درصد، کره ۱۷۲ درصد و ایران ۳۴ درصد بوده است. در سال ۲۰۱۰ کل صادرات جهان 8/14 تریلیون دلار بوده که آمریکا،آلمان و چین سهم  ۲۸ درصدی وآسیا سهم ۳۰ درصدی داشته است. با این ارقام و فاصله‌ای که با این کشورها داریم حالا حالاها باید کار کنیم تا به کمال
 مطلوب برسیم.
رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: فضای جنگ در حوزه اقتصادی آغاز شده است و ما ایرانی و مسلمان حیدری هستیم و هیچ ۲۴ ساعتی نیست که نام ایران در تاریخ وجود نداشته باشد این در حالی است که برخی کشورها ۲۰۰ تا ۳۰۰ سال عمر دارند و باید بدانیم خون بر شمشیر پیروز است.
آل اسحاق افزود: امکاناتی که در حوزه اقتصاد وجود دارد قابل مقایسه نیست و ما قطعا پیروز می‌شویم.
رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: در حوزه اقتصادی به دلایل بیرونی، درونی و شرایط انتخابات یک التهابی وجود دارد لذا نباید هیچ کار التهاب‌آمیزی انجام شود. دشمن سعی می‌کند هر روز پنجره‌ای را ببندد اما بخش خصوصی و دولت باید پنجره‌های بیشتری را باز کند و باید به بخش خصوصی اعتماد شود.
وی گفت: اختلاس اخیر جرات مسوولان بانکی را گرفته است و نباید طوری رفتار کنیم که گویا همه دزد هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :