آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4423
تاریخ انتشار : 7 دی 1390 23:37
تعداد بازدید : 430

بدهي سنگين شركت هاي مخابرات استاني به پيمانكاران

شركت مخابرات ايران علاوه بر متوقف كردن توسعه شبكه، در پرداخت بدهي خود به پيمانكاران نيز تاخير زيادي دارد.

ایسنا- عباس فرهادي، نایب ریيس اتحاديه صادركنندگان خدمات مهندسي، مشاوران و پيمانكاران مخابرات ايران با بيان این مطلب گفت:‌ از حدود دو سال پيش كه شركت مخابرات ايران خصوصي شد، كنسرسيوم مبين (خريدار شركت مخابرات) به اين سمت رفت كه اقساط خريد شركت مخابرات را از طريق درآمدزايي شركت‌هاي استاني پرداخت كند.
وي افزود: ‌اين سياست باعث شد تا شركت مخابرات ايران به شركت‌هاي استاني فشار بياورد تا آنها خودگران و درآمدزا شوند. اين سياست باعث توقف توسعه‌ شبكه و خريد تجهيزات، خدمات و امكانات جديد شد.
فرهادي گفت:‌ از سوي ديگر شركت‌هاي استاني به اين سمت رفتند كه در پرداخت بدهي‌شان به پيمانكاران تاخير ايجاد كنند تا بتوانند از اين نقدينگي حداكثر استفاده را ببرند.
نایب ریيس اتحاديه صادركنندگان خدمات مهندسي، مشاوران و پيمانكاران مخابرات ايران با اشاره به بدهي زياد شركت‌هاي مخابرات استاني به پيمانكاران بیان كرد: شركت‌هاي پيمانكاري در سه بخش توسعه، نگهداري و بهينه‌سازي و خدمات با شركت‌هاي مخابرات استاني همكاري مي‌كنند.
وي افزود: ‌شركت‌هاي مخابرات استاني اختيار هزينه‌كرد ندارند، چرا كه حساب آنها با شركت مخابرات ايران مشترك بوده و شركت مخابرات ايران ابتدا نياز خود را از اين حساب مشترك برطرف كند و آنچه كه باقي مي‌ماند و كافي هم نيست به شركت‌هاي استاني مي‌رسد.
فرهادي با اشاره به اينكه نمي‌توان رقم دقيقي را به عنوان بدهي شركت‌هاي مخابرات استاني به پيمانكاران اعلام كرد، افزود:‌ متاسفانه هر روز بر مشكلات شركت‌هاي پيمانكاري مخابرات افزوده مي‌شود و اين شركت‌ها مجبور به تعديل نيرو شده‌اند و نيروهاي متخصص آنها حتي گاه به خارج از كشور مهاجرت كرده‌اند. حتي ممكن است در صورت ادامه روند موجود تعدادي از شركت‌هاي پيمانكاري مخابرات مجبور به توقف فعاليت‌هاي‌شان
شوند.
وي در پاسخ به اين سوال كه چه تعداد از شركت‌هاي پيمانكار مخابرات صنعتي يا توليدي هستند، گفت: متاسفانه شركت مخابرات ايران در چند سال اخير تمام تجهيزات مورد نياز خود را به طور كامل از چين خريداري كرده و هيچ خريدي از توليد داخل نداشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :