آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4422
تاریخ انتشار : 7 دی 1390 23:36
تعداد بازدید : 452

شبکه رادیویی همراه اول تا بهمن ماه بازسازی می شود

معاون شرکت ارتباطات سیار ایران از دو تحول کلی در شبکه موبایل همراه اول در بخش های هسته و رادیویی خبر داد و تاکید کرد که تا پایان بهمن ماه بازسازی و نوسازی شبکه رادیویی ارتباطات سیار به اتمام می رسد.

خبرگزاری مهر - داوود دهقان با اشاره به بهینه‌سازی و نوسازی شبکه همراه اول در بخش مرکزی شبکه که در ماه جاری به اتمام می‌رسد، گفت: به این ترتیب کل مشکلات انسدادهای ترافیکی شبکه موبایل حل خواهد شد.
وی بهینه‌سازی و نوسازی شبکه در بخش هسته را مربوط به مراکز HLR (مرکز ذخیره اطلاعات مشترکان) و مراکز مشترکان اعتباری عنوان کرد و ادامه داد: در بخش رادیویی نیز بازسازی شبکه تا پایان بهمن‌ماه به اتمام می‌رسد که به طور قطع مشکلات قطعی و وصلی حین مکالمات در شبکه رفع خواهد شد.
 معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار با اشاره به عواملی که موجب پدید آمدن نقطه کور در شبکه تلفن همراه می‌شود، تاکید کرد: انتخاب دقیق نقاط جغرافیایی برای پوشش و نیز نصب تجهیزات از جمله عواملی است که در پوشش شبکه موبایل و رفع نقاط کور این شبکه می‌تواند موثر باشد.
وی با بیان اینکه در برخی مواقع امکان انتخاب دقیق نقاط جغرافیایی وجود ندارد، ادامه داد: به لحاظ تجهیزات نیز تمامی تلاش این است که با بهینه‌سازی شبکه بتوان تمهیدات فنی و هزینه‌ای لازم را به کار بست تا تجهیزات در محل موردنظر نصب شود و نقاطی که هم اکنون تحت پوشش شبکه نیستند وارد این شبکه شوند.
دهقان با تاکید بر اینکه هر نقطه کوری که به اطلاع‌مان برسد به سرعت تحت پوشش قرار می‌گیرد، گفت: در نقاط کور شبکه، عدم تملک مکان نیز از دیگر مواردی است که سبب می‌شود توسعه شبکه با سرعت مورد نظر انجام نشود.
وی گفت: پوشش کامل شبکه همراه اول و رفع نقاط کور به لحاظ فنی در حال انجام است.
 پیش از این یک مقام مسوول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با توضیح آنکه سطح سیگنال در تست شبکه‌های موبایل باید به عددی قابل قبول از نظر این سازمان برسد ، گفت: به رغم اظهارات اپراتورها این عدد تفاوت‌هایی دارد و حتی نقاطی کاملا کور در شبکه موبایل دیده می‌شود.
 به گفته غلامرضا داداش زاده، طی 5 ماه نخست امسال بیشترین درخواست‌های ارایه شده و شکایات مردم به رگولاتوری مربوط به حوزه تلفن همراه بوده و بر این اساس این سازمان به اپراتورهای تلفن همراه به دلیل وضعیت نامطلوب کیفیت شبکه و ضعف آنتن‌دهی موبایل تذکر داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :