آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4415
تاریخ انتشار : 7 دی 1390 23:25
تعداد بازدید : 616

رییس کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت

مرجع تعیین مجری درگاه خدمات الکترونیکی حاکمیت است نه دفاتر پیشخوان

رییس کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت در بخش پایانی همایش دفاتر پیشخوان خدمات دولت به گلایه های اساسی کارگزاران دفاتر پاسخ داد.

فارس- محمد رویانیان پس از شنیدن گلایه‌ها و مشکلات دفاتر پیشخوان دولت برای پاسخگویی به مسایل مطرح شده، برای بار دوم پشت تریبون قرار گرفت.

آیین‌نامه دفاتر پیشخوان دولت را شخصا برای تصویب بردم
رویانیان در پاسخ به ایرادات مطرح شده به آیین‌نامه دفاتر پیشخوان دولت، گفت: آیین‌نامه دفاتر پیشخوان دولت را خودم شخصا به کارگروه مدیریت و حمل و نقل سوخت برای تصویب بردم.
رییس کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت ادامه داد: پس از آن آیین‌نامه برای ریاست‌جمهوری ارسال شد که رییس جمهور نیز چند اشکال به آن گرفتند که اصلاح شد.
وی افزود: در نهایت نیز آقای فروزنده به آیین‌نامه وارد شدند.

\تعیین مجری درگاه ملی بر عهده حاکمیت است نه دفاتر
رویانیان همچنین در پاسخ به درخواست دفترداران مبنی بر واگذاری متولی درگاه خدمات الکترونیکی دولت به دفاتر پیشخوان، گفت: دو سال پیش خودم شخصا مسوولیت اجرای درگاه ملی خدمات الکترونیکی را به کانون دفاتر پیشخوان دادم و در این دو سالی که دست کانون بوده هیچ تکانی نخورده است.
رییس کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت افزود: اما تشخیص اینکه چه کسی مجری درگاه باشد بر عهده حاکمیت است نه دفاتر.

سر مسوولان هم شلوغ است
رویانیان همچنین در پاسخ به برخی گلایه‌ها از مشکلات دفتر داران پیشخوان دولت، گفت: مسوولان نیز گرفتاری‌هایی دارند چندی پیش می‌خواستند وزارت ارتباطات را منحل کنند و بگذارند در وزارت راه بعد مجلس تصویب کرد که پست بانک خصوصی شود بعد گفتند سازمان پست تشکیل شود خلاصه این بالاها هم کمی شلوغ است و باید با هم کار کنیم.وی ادامه داد: من دیشب ساعت 2 به خانه رسیده‌ام و تا ساعت 6 درگیر بیماری پدرم بودم امروز هم از صبح تاکنون من و بزرگیان به اندازه  دو تا پوشه نامه جمع کرده‌ایم؛ هم حرف شنیده‌ایم، هم نامه جمع کرده‌ایم؛ تازه بعضی‌ها، هم حرف می‌زنند، هم نامه می‌دهند.
ما را با پلیس درگیر نکنید
رویانیان همچنین در پاسخ به یکی از خواسته‌های کارگزاران دفاتر پیشخوان دولت برای ارایه خدمات پلیس + 10 در دفاتر، گفت: ما را با پلیس درگیر نکنید هر چند من شمالی ام، اما قبلا پلیس بوده‌ام و کارد، دسته خودش را نمی‌برد.
وی  افزود: آنها هم می‌گویند که سیستم نیروهای مسلح را نمی‌شود به دست کسی داد اما مانند برنامه انرژی هسته ای راه برای مذاکره
باز است.
تا پای جان برای واگذاری خدمات دستگاه‌ها به دفاتر تلاش می‌کنیم.
رویانیان در ادامه در خصوص همکاری نکردن دستگاه‌ها برای واگذاری خدمات به دفاتر، گفت: برای این کار در تلاش هستیم اما خیلی سخت است اگر در این راه زنده ماندیم باز هم همچنان تلاش می‌کنیم.

بررسی می‌کنیم که کانون دفاتر پیشخوان چقدر جیب دفاتر را زده است
رویانیان همچنین در خصوص این گفته که کانون دفاتر پیش خوان طی دو سال گذشته برای راه‌اندازی درگاه ملی دولت الکترونیکی از جیب دفاتر بسیار هزینه کرده است، گفت: ما خودمان بررسی می‌کنیم که ببینیم کانون، چقدر جیب دفاتر را زده است.وی گفت: در مورد هزینه 40 هزار تومانی ورودی همایش نیز، ما هم خودمان 49 میلیون تومان برای این همایش به کانون پول دادیم و کمک‌های اسپانسرهای همایش
هم هست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :