آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43552
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1392 11:1
تعداد بازدید : 968

رشته بازی های رایانه ای با گرایش نرم افزار ایجاد شد

با تصویب شورای برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رشته بازی های رایانه ای با گرایش نرم افزار در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر ایجاد شد.

فناوران - از این پس علاقمندان به بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند دریک تمرکزجدید 12واحدی گرایش نرم‌افزاری درمقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر به تحصیلات خود در این رشته در دانشگاه‌های دولتی ادامه دهند.
«بهروز مینایی» مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با اعلام این خبر افزود: برنامه بازنگری شده رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی با چهار گرایش معماری سیستم‌های کامپیوتری، نرم‌افزار، رایانش امن و فناوری اطلاعات در هشتصد و بیست و هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اوایل اردیبهشت ماه به تصویب رسید و برای دانشجویانی که از این پس وارد دانشگاه‌های دولتی می‌شوند لازم الاجرا است.
وی ادامه داد: در این برنامه جدید برای گرایش مهندسی نرم‌افزار هشت تمرکز در نظر گرفته شده که یکی از این تمرکزها «بازی‌های کامپیوتری» است.
در این تمرکز 12 واحدی، چهار درس به نام‌های سیستم‌های چندرسانه ای، طراحی بازی‌های کامپیوتری، گرافیک کامپیوتری و مبانی پویانمایی کامپیوتری هر یک به ارزش سه واحد و در قالب 48 ساعت ارایه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :