آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43458
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 11:34
تعداد بازدید : 1009

طراحی خدمات مکان محور گوگل برای دسترسی به رستوران و تاکسی

حق اختراع تازه ای که گوگل ثبت کرده، امکان اتصال خدمات حمل و نقل رایگان یا دارای تخفیف را برای رستوران ها، مراکز تفریحی یا دیگر خدماتی که آگهی داده اند فراهم می کند. این خدمات تازه به عقیده کارشناسان می تواند مشتریان را برای استفاده از خدمات شهری، مراکز خرید و هرگونه فعالیت مکان محور دیگر ترغیب کند.

 

فناوران- در توضیح روش عمل این خدمات تازه گوگل گفته است که الگوریتم‌ها محل مشتری را پیدا می‌کنند و بهترین مسیر و وسیله حمل‌و‌نقل را به او پیشنهاد می‌کنند.
تاکنون واکنش تحلیلگران به این خدمات بسیار مثبت بوده است. گریگوری روکنز، مدیر شرکت تبلیغاتی AMV BBDO در مصاحبه با BBC گفت: این روش تبلیغات را به یک وسیله کاربردی برای مشتریان تبدیل می‌کند و سدها را بین مشتری و خواسته‌اش از بین می‌برد. در کل این ایده شگفت‌انگیز است.
این خدمات کاملا مکان‌محور (Location–based) طراحی شده است. کار تبلیغاتچی‌ها این است که علایق، عادات و ترجیحات مردم را پیدا کنند و هدفی را که بیشتر از همه قابل تحریک است در تبلیغات و آگهی‌ها به کار برند.
اکنون این خدمات تازه این امکان را به آنها می‌دهد تا همه این دانسته‌ها را با محل مشتری که از طریق وای‌فای یا تلفن همراه یا GPS قابل تعیین است تلفیق کنند و کسب‌و کارها را قادر می‌سازد تا بتوانند آگهی‌هایی متناسب با محل و برنامه‌ریزی مشتری ها سازمان دهند.  
گوگل امیدوار است طرح حمل و نقل رایگان یا ارزان مانند خامه روی کیک برای مشتریان جذاب باشد و در کنار همه مزیت‌ها آنها را به استفاده از این خدمات دعوت کند. البته ماه اوت سال قبل بخش سرمایه‌گذاری و زمینه یابی گوگل مبلغ 258 میلیون دلار معادل 156 میلیون یورو در شرکت Uber که یک مؤسسه کرایه اتوموبیل در سانفرانسیسکو است سرمایه‌گذاری کرد. به عقیده بعضی، گوگل امیدوار است که در آینده نزدیک مردم به تبلیغات محل محور بیشتر واکنش نشان دهند و با استفاده از وسایل نقلیه گوگل به مراکز خرید و اینطور مکان‌ها بروند و از این راه بتواند سرمایه لازم برای تکمیل و توسعه طرح اتومبیل خودکار (بدون راننده) خود را تهیه کند.
 تصور کنید کافی است روی گوشی هوشمند خود به یک آگهی محلی پاسخ دهید تا تاکسی جلوی پای شما بایستد و بدون نیاز به راننده شما را به محل مورد نظر ببرد. البته این خیلی تخیلی نیست، اما هنوز چند سالی زمان خواهد برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :