آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43457
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 11:33
تعداد بازدید : 743

اینترنت اختصاصی برای روبات ها

محققان دانمارکی یک نسخه اینترنت اختصاصی را مورد آزمایش قرار دادند که امکان برقراری ارتباط روبات ها با یکدیگر و انجام کارهای مشابه را فراهم می کند.

ایسنا- نسخه اینترنت اختصاصی که توسط محققان دانشگاه فناوری آیندهوون توسعه یافته است، RoboEarth  نام دارد که برای برقراری ارتباط و یادگیری مهارت‌های جدید از روبات‌های دیگر کاربرد دارد.
 این سیستم مبتنی بر رایانش ابری مانند یک دایره‌المعارف برای روبات محسوب می‌شود؛ مزیت استفاده از سیستم ابری، نیاز به انجام محاسبات آنبورد کمتر توسط روبات و ذخیره‌سازی بیشتر باتری است. مراحل تحقیق و توسعه این پروژه با سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا، چهار سال به طول انجامید و در مرحله نهایی که 16 ژانویه انجام شد، چهار روبات اقدام به خدمت‌رسانی به بیماران بستری در یک بیمارستان ساختگی کردند.
 در این آزمایش، روبات‌ها مجموعه‌ای از دستورات مانند تهیه آب برای بیماران و در اختیار قرار دادن اطلاعات برای روبات‌های دیگر را انجام دادند. در مرحله نخست آزمایش، نقشه‌ای از یکی از اتاق‌های بیمارستان توسط یک روبات تهیه شد که برای ناوبری سایر روبات‌ها مورد استفاده قرار گرفت.
هدف نهایی محققان توسعه یک سیستم تطبیقی است که به ارتقاء عملکرد روبات‌ها برای انجام فعالیت‌های روزمره منجر می‌شود. دستیاران روباتیک تا 10 سال آینده کاربرد عمومی‌تری پیدا خواهند کرد و افراد دچار ناتوانی جسمی‌و سالمندان می‌توانند از توانایی‌های این روبات‌ها استفاده کنند.
   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :