آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43454
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 11:28
تعداد بازدید : 1319

سردرگمی مردم برای اطلاع از سهمیه کالا

سامانه هنوز کار نمی کند؛ در اطلاع رسانی عجله شده است

در حالی که وزارت صنعت، معدن و تجارت سامانه های مختلفی را برای اطلاع افراد در مورد برخورداری از سبد کالای حمایتی معرفی کرده است، این سامانه ها هنوز کار نمی کند.

فناوران- وزارت صنعت، معدن و تجارت روز گذشته سامانه‌هایی را برای اطلاع‌رسانی در مورد سبد کالا معرفی کرد.
براین اساس  با مراجعه به سایت رسمی اطلاع‌رسانی سامانه به آدرسyaranehkala.ir  آخرین اخبار مربوط به طرح و لیست فروشگاه های مجاز در دسترس است. از طریق این سایت، هر شهروند می‌تواند وضعیت شمول خود در طرح را پیگیری و موجودی سبد کالای خود را استعلام کند.
همچنین شهروندان می‌توانند از طریق مرکز تماس وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره 09612 با مسوولان و کارشناسان طرح جهت دریافت پاسخ سوالات خود تماس حاصل کنند.
در صورت بروز هرگونه اشکال در فرآیند تراکنش، همانند روال قبل مردم می‌توانند با مرکز تماس شرکت‌های ارایه دهنده خدمات پرداخت که روی رسید دستگاه کارت خوان درج شده است، پیگیری موارد به انجام رسانند.
اما به نظر می‌رسد اعلام سامانه‌های اطلاع‌رسانی زودهنگام بوده است، چرا که نتیجه تماس مشمولان در روز گذشته با این سامانه‌ها، دریافت پیغام‌های مختلف خطا بوده است.
در صورت تماس به سامانه #799*، سامانه پس از دریافت کد ملی، پیغام «این بخش در دست تکمیل می‌باشد» را می‌دهد.
سامانه پیام کوتاه نیز حال بهتری ندارد و پیامک‌های ارسالی به این سامانه دریافت نمی‌شود. البته بر برخی گزارشات هم آمده که این سامانه در برخی ساعات و بدون استثنا به همه پیامک‌های ارسالی، پاسخ «شما مشمول دریافت سبد کالا نمی‌شوید» داده است.
هرچند برخلاف دو سامانه قبلی، سایت yaranehkala.ir بالا آمده و آخرین خبرهای مربوط به سبد کالا در آن منتشر شده است، اما بخش‌هایی مانند «استعلام عرضه کنندگان سبد کالا» و «موجودی سبد کالای استفاده نشده» در این سامانه همچنان غیر فعال است.

  بازار کلاهبرداری داغ است
خبر دیگر اینکه، بازار کلاه‌برداری در مورد سبد کالا هم حسابی داغ است. شنیده شده برخی کاربران تلفن همراه پیامک‌هایی دریافت کرده‌اند که در آن از مشترک خواسته شده برای دریافت سبد کالا، اطلاعاتی مانند کد ملی خود را ارسال کند. همچنین برخی سایت‌ها با عنوان ثبت‌نام برای دریافت سبد کالا فعال شده است.
بهمن حاج‌علی مدیر اجرایی طرح سبد کالایی گفت: مردم، هیچ اطلاعاتی از خانوار خود را برای ثبت‌نام در سایت یا پایگاه اینترنتی نباید درج کنند و مراقب افراد سودجو و فرصت طلب باشند زیرا آنها در پی به دست آوردن اطلاعات شخصی افراد و سوء استفاده از آن هستند.
وی با تاکید بر اینکه طبق اعلام قبلی نیمه اول بهمن ماه زمان توزیع سبد کالایی دولت پیش بینی شده، افزود: طبق وعده قبلی و در زمان مقرر، سبد کالا به جامعه هدف داده خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :