آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43453
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 11:27
تعداد بازدید : 822

معاملات بورس کالا سال آینده آنلاین است

رییس هیات مدیره شرکت بورس کالا از به نتیجه رسیدن تعاملات بورس کالا با وزارت جهاد کشارزی خبر داد و گفت: از سال آینده معاملات آنلاین در بورس کالا راه اندازی می شود.

روابط عمومی بورس کالا- ایرج اکبریه گفت: با توجه به این که بورس کالا در دوره مدیریت آقای جهانگیری، در وزارت صنایع و با حمایت‌های بی‌دریغ ایشان شکل گرفته، در حال حاضر نیز ایشان در جایگاه معاون اولی رییس جمهور هم حمایت‌های لازم را برای گسترش دامنه فعالیت بورس کالا به عنوان کارآمدترین ابزار شفاف‌سازی قیمت‌ها، معاملات و حذف رانت و سوءاستفاده از بازارهای انحصاری، مبذول داشته‌اند.
رییس هیات‌مدیره شرکت بورس کالا همچنین از به نتیجه رسیدن تعاملات بورس کالا با وزارت جهادکشارزی خبر داد و گفت: وزیر جهادکشارزی در راستای اجرای ماده 33 قانون برنامه پنجم توسعه و اجرای نظام قیمت تضمینی محصولات کشاورزی که نوید برقراری قیمت عادلانه برای محصولات کشاورزی می‌دهد، اخیرا دستور تشکیل میز بورس محصولات کشاورزی را در وزارت جهادکشاورزی صادر کرده است. وی تاکید کرد: بدون شک دغدغه وزیر صنعت، معدن و تجارت، شفافیت حداکثری قیمت‌ها در بورس و کشف عادلانه تر قیمت هاست که برای این منظور هم ابزاری جز بورس کالا وجود ندارد بنابراین اگر ایشان نقدی هم دارند، هدفشان افزایش کارایی این بازار متشکل است.
رییس هیات مدیره شرکت بورس کالا افزود: مطابق رایزنی‌های صورت گرفته با مجموعه دولت، در حال حاضر این شرکت در حال تدارک شرایط پذیرش کالاهای جدید در هر سه حوزه محصولات صنعتی، معدنی، فرآورده های نفتی و کشاورزی است و همچنین با تصویب معاملات آنلاین از سال آینده این معاملات در بورس کالا راه اندازی می‌شود.
وی گفت: گذشته از تلاش ما برای توسعه معاملات آتی، در حال ارزیابی و برنامه‌ریزی برای گسترش دامنه فعالیت بورس کالا حتی در حوزه زمین و مسکن هستیم تا بتوانیم نقش خود را در قیمتگذاری کارشناسانه و حذف رانت و واسطه گری‌های زاید در اقتصاد ایران به نحو بهتری ایفا کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :