آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43447
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 11:19
تعداد بازدید : 729

تلفن های هوشمند را 9 شب رها کنید

تحقیقات نشان داده است که استفاده از تلفن های هوشمند در شب باعث بی خوابی و به تناسب آن کاهش بهره وری در محیط کار می شود.

خبرگزاری ایرنا - در مرحله نخست این تحقیق که توسط یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا صورت گرفته ، 82 مدیر رده بالای شرکت‌های مختلف انتخاب و هر روز مورد بررسی و آزمایش قرار گرفتند. از این مدیران بین ساعات 6 صبح تا 4 بعد از ظهر سوالاتی در خصوص استفاده از تلفن هوشمند و موارد دیگری شامل کیفیت و کمیت خواب ، میزان کار انجام شده در روز و احساس خستگی آن‌ها پرسیده شده است .
نتیجه این تحقیقات نشان داده که اگر بعد از ساعت 9 شب از تلفن هوشمند خود استفاده کنید از کمیت و کیفیت خواب شما کاسته خواهد شد. به تناسب آن زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شوید، احساس خستگی کرده و روز خود را با توان کمتری آغاز می‌کنید. البته محققان تاکید کرده اند که برعکس این موضوع صادق نیست ، یعنی اگر شخصی در محیط کار کم حوصله بود و فعالیت کمتری از خود بروز داد لزوما شب گذشته با تلفن هوشمند خود کار نکرده است. در مرحله بعد این تحقیق 161 کارمند که در بخش‌های مختلف کار می‌کردند انتخاب شدند. بعد از انجام آزمایش‌ها 136 نفر همان وضعیت آزمایش اول را داشته اند و اگر با تلفن هوشمند خود بعد از ساعت 9 شب کار می‌کردند صبح بعد را با توان کمتری آغاز می‌کردند.
این گروه علاوه بر تلفن هوشمند ، ابزارهای دیگر مانند کامپیوتر ، لپ تاپ ، تلویزیون یا تبلت را نیز مورد بررسی قرار داده و متوجه شده‌اند که این ابزارها تاثیر منفی کمتری در کمیت و کیفیت خواب افراد، در مقایسه با تلفن هوشمند دارند. راسل جانسون، استادیار رشته مدیریت در دانشگاه ایالتی میشیگان این عنوان را برای این گزارش در نظر گرفت؛ "تلفن‌های هوشمند طراحی شده اند تا مزاحم خواب شما شوند." وی در این خصوص گفته: استفاده از تلفن‌های هوشمند باعث می‌شود تا پاسی از شب ذهن درگیر مسائلی شود که در زمان استفاده از این تلفن‌ها با آن مواجه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :