آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43442
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 11:9
تعداد بازدید : 818

تکلیف متخلفان طرح شبنم مشخص نیست

پرونده هايي که براي صاحبان صنوف به دليل نصب نشدن بارکد شبنم روي اجناس و کالاها تشکيل شده است به زودي تعيين تکليف مي شود.

خبرگزاری موج- قاسم نوده فراهاني ریيس شوراي اصناف کشور، با اعلام اين مطلب گفت: هر چند اجراي طرح شبنم در دولت يازدهم از سوي وزير صنعت و تجارت متوقف شد، اما؛ هنوز براي ما مشخص نيست که بايد با پرونده‌هايي که براي صنوف به دليل عدم نصب بارکد شبنم تشکيل شده چه برخوردي داشته باشيم.
وي افزود: با وزير صنعت و تجارت و ریيس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مکاتبه‌اي درباره تعيين تکليف اين پرونده‌ها داشته‌ و منتظر پاسخ از سوي آنها هستم.
ریيس شوراي اصناف کشور ادامه داد: پس از اينکه مشخص شود آيا بايد روند رسيدگي اين پرونده ادامه پيدا کند يا خير، نتيجه را به سازمان تعزيرات حکومتي اعلام خواهم کرد.
 وی تاکید کرد: در مرحله نخست بايد مشخص شود که عدم برخورد با نصب بارکد شبنم به صورت کلي لغو شده يا اينکه صرفا مشمول زماني که اين دستورالعمل ابلاغ شده، مي‌شود.
نوده فراهاني در پاسخ به پرسشی در ارتباط با کاهش درآمدهای اصناف از محل رسیدگی به این پرونده‌ها گفت: اگر رسيدگي به اين پرونده‌ها متوقف شود به طور قطع ما هيچ توقعي از منابع مالي اين پرونده‌ها نخواهيم داشت.
وي خاطرنشان کرد: بر اساس قانون يک سوم از درآمدهاي حاصل از کشف تخلفات صنفي پس از رسيدگي به پرونده‌هاي تشکيل شده و دريافت جرايم از سوي سازمان تعزيرات حکومتي و واريز آنها به خزانه به شوراي اصناف براي پرداخت حقوق بازرسان تعلق پيدا مي‌کند
 وی اضافه کرد:  ما به دنبال اين درآمدها نيستيم و صرفا خواستار تعيين تکليف رسيدگي يا توقف رسيدگي به پرونده‌هاي عدم نصب بارکد شبنم هستيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :