آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43440
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 11:5
تعداد بازدید : 714

هدف گذاری 25 میلیارد دلاری برای توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی

دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی از هدف گذاری 25 میلیارد دلاری صادرات خدمات فنی و مهندسی ظرف 5 سال آتی خبرداد و گفت: ترکیه تا ده سال آتی، صدور خدمات فنی و مهندسی خود را به 50 میلیارد دلار خواهد رساند.

خبرگزاری مهر- کیومرث کرمانشاهی افزود: قابلیت صدور 20 تا 25 میلیارد دلار در سال، برای خدمات فنی و مهندسی به کشورهای مختلف دنیا از سوی ایران وجود دارد و امیدواریم تا 5 سال آتی بتوانیم این صادرات را به 25 میلیارد دلار برسانیم. این در حالی است که برای نمونه ترکیه هدفگذاری کرده تا ظرف ده سال آتی، میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی خود را به 50 میلیارد دلار برساند.
دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در ادامه گفت: در جلسه اخیر شورای عالی صادرات غیرنفتی دولت مصوباتی را برای حمایت از صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی داشته است اما به نظر می رسد در مورد جوایز صادراتی، عجله کرده است.
وی تصریح کرد: اختصاص جوایز صادراتی به صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی منوط به چند عامل شده است که اگر این عوامل اجرایی شود، در پروسه صادرات کشور کندی‌هایی صورت خواهد گرفت، چراکه مشوق‌ها از بین خواهد رفت.
دولتشاهی گفت: از سال 73 که صادرات خدمات فنی و مهندسی آغاز شده است، رشد در صادرات خدمات فنی و مهندسی به چشم می‌خورد و از سال 83 به بعد نیز جهش عظیمی رخ داده است؛ ضمن اینکه شرکت‌های ایرانی در مناقصات بین‌المللی حضور چشمگیری داشته‌اند و توانستند رقابت کنند.
وی اظهار داشت: در این مدت 35 درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به آسیای میانه، 29 درصد به خاورمیانه، 16 درصد به آمریکای جنوبی، 12 درصد به آفریقا و 8 درصد به سایر مناطق صورت گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :