آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43420
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1392 10:22
تعداد بازدید : 977

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه:

4 هزار قاضی هنوزکامپیوتر ندارند

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با بیان ارتباط خوب ناجا و قوه قضاییه در زمینه اتصال سرور ها گفت: در حال حاضر بیش از ۴ هزار کامپیوتر برای نصب روی میز کار قضات کم داریم.

خبرگزاری فارس - حجت‌الاسلام و المسلمین حمید شهریاری درباره دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: در حال حاضر 57 دفتر در تهران فعالیت می‌کنند که امیدواریم تا نیمه اول سال 93 این تعداد به 80 دفتر برسد.
وی گفت: همچنین با آغاز ثبت‌نام از متقاضیان در مراکز استان‌های کشور تلاش خواهیم کرد تا تعداد دفاتر در کل کشور به 350 دفتر برسد.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 104 هزار دادخواست، 17 هزار شکواییه و بیش از 10 هزار اظهارنامه در سامانه سخا به ثبت رسیده است که در مجموع به 132 هزار عملکرد رسیده است.
حجت‌الاسلام شهریاری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پیش از این نسبت به کاهش بودجه دستگاه قضا و همچنین عدم اختصاص بودجه کافی به مرکز آمار و انفورماتیک گلایه‌مند بودید آیا این گلایه در سال 93 حل شده یا خیر؟ گفت: در گذشته هم نسبت به کاهش بودجه مرکز انفورماتیک قوه قضاییه مشکلاتی را به مسئولان گوشزد کردیم.
وی گفت: به طور قطع پیشرفت کارها و پروژه‌های الکترونیکی در دستگاه قضایی معطوف به وجود تجهیزات کافی است و تلاش کردیم تا با رایزنی میان مجلس و دولت آنها را توجیه کنیم تا در سال 93 بودجه کافی را در اختیارمان قرار دهند.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در سال 92 تنها 30 درصد از بودجه حوزه تملک دارایی در اختیار این مرکز قرار گرفت که امیدواریم تا پایان همین سال مابقی این بودجه در اختیارمان قرار گیرد.
وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره اتصال سرور‌های ناجا و قوه قضاییه گفت: یک تیم کارشناسی از دادستانی و یک تیم کارشناسی از ناجا در حال فعالیت روی این اتصال هستند و خوشبختانه نامه‌هایی هم میان دو طرف مبادله شده است.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: البته به این نکته توجه داشته باشید که این دو سامانه به صورت مجزا تعبیه شده و به همین دلیل فرایند کار کردن و اتصال آنها به سختی میسر می‌شود البته این اتصال نیازمند یک سری الزامات قانونی هم است که تلاش داریم تا همه موانع از سر راه برداشته شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری همچنین درباره تعداد کامپیوترهای مورد نیاز قضات سراسر کشور گفت: متأسفانه در حال حاضر بدون ورودی‌های امسال دستگاه قضا، 4 هزار کامپیوتر کم داریم.
وی افزود: مسئولان باید به این نکته توجه داشته باشند که با اجرای هر طرح الکترونیکی مقدار زیادی از سفرهای درون‌شهری کاسته می‌شود و باعث رضایت بیشتر شهروندان خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :