آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43336
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 11:50
تعداد بازدید : 945

در حضور رسانه‌ها و فعالان صنعت بازی

سونی باریک ترین پلی استیشن را رو می کند

به تازگی دعوت نامه هایی از سوی شرکت سونی برای خبرنگاران و فعالان صنعت بازی ارسال شده که کنجکاوی بسیاری را برانگیخته است و آغازگر گمانه زنی هایی شده که قرار است در این مراسم از چه محصول یا محصولاتی رونمایی شود.

فناوران- براساس شنیده‌ها، این مراسم برای معرفی باریک‌ترین پلی‌استیشن موجود برای روزنامه‌نگاران و علاقه‌مندان به صنعت بازی در بریتانیاست، اما خبری از قطعیت ظهور یک ابزار جدید در این مراسم نیست که می‌توان براساس آن به این نتیجه رسید که سونی در این مراسم پرده از PlayStation Vita TV خواهد برداشت که می‌توان آن را مدل جدیدی از Vita عنوان کرد.
این ابزار تنها 13/6میلی‌متر ضخامت داشته و فعلا در بازار ژاپن عرضه شده است. از این‌رو معرفی آن در بازار‌های آسیایی یا سایر بازار‌های موجود را می‌توان به‌عنوان یک اتفاق بزرگ در نظر گرفت. احتمال دیگری که ممکن است در این مراسم رخ دهد، معرفی نسخه ی باریک‌تر کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا است.
آخرین نسخه از این کنسول نیز در بازار ژاپن، به‌همراه صفحه‌ نمایش LCD و عمرباتری بالاتری، با 15 میلی‌متر ضخامت موجود است که 20 درصد از نسخه‌ موجود در بازار بریتانیا باریک‌تر است.
در هر حال باید منتظر این مراسم باشیم که در دهم بهمن ماه در لندن برگزار خواهد شد.
این در حالی است که سونی چندی پیش با خرید سرویس استریم بازی Gaikai می‌خواهد جای خالی عدم پشتیبانی از بازی‌های پلی استیشن 3 در پلی استیشن 4 را پر کند. فناوری گایکای نه تنها پلی استیشن 4 را قادر به اجرای بازی‌های قدیمی‌این پلات فورم می‌کند، بلکه تلویزیون‌های هوشمند، تبلت‌ها و تلفن‌ها را نیز هدف قرار می‌دهد. سونی برای ارایه این سرویس یک مادربرد سفارشی را طراحی کرده است.
سونی در نمایشگاه CES امسال جزییات بیشتری از سرویس ابری PlayStation Now را رونمایی کرد، سرویسی که از طریق فضای ابری امکان اجرای بازی‌های پلی استیشن 3 را در کنسول بازی پلی استیشن 4 و دیگر ابزارهای هوشمند میسر می‌کند.
سونی برای ارایه این سرویس، سرورهای خاصی را طراحی کرده که بر روی مادربرد آنها، سخت افزار 8 پلی استیشن 3 قرار می‌گیرد که هر کدام قادر به ارایه سرویس مستقل به کاربران هستند. سپس تعداد بسیاری از این سرورها در کنار یکدیگر قرار گرفته و یک مرکز داده بزرگ را تشکیل می‌دهند که کاربران برای اجرای بازی‌های پلی استیشن 3 به آنها متصل خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :