آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43328
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 11:43
تعداد بازدید : 627

درج نام بدهکاران بانکی بالای 50 میلیون در سامانه بدحساب ها

از این پس نام افرادی که بدهی معوق بالای 50 میلیون تومان به بانک ها و حساب ذخیره ارزی داشته باشند در سامانه مشتریان بد حساب ثبت می شود تا دیگر نتوانند از هیچ بانکی تسهیلات دریافت کنند.

ایسنا- محمدمهدی رییس‌زاده، رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی تهران درباره جزییات جلسه مشترک این کمیسیون با برخی از معاونان بانک مرکزی گفت: در حال حاضر یکی از بزرگترین دغدغه‌های بخش خصوصی مسایل مربوط به حساب ذخیره ارزی، موضوعات مرتبط با ارز و تامین آن و معوقات بانکی است.
وی در مورد تصمیم جدید بانک مرکزی مبنی بر درج نام مشتریان بد حساب دارای معوقه ریالی در یک سامانه جدید گفت: بر اساس تصمیم جدید بانک مرکزی نام افرادی که بدهی معوق بالای 50 میلیون تومان داشته باشند در این سامانه ثبت می‌شود تا دیگر نتوانند از هیچ بانکی تسهیلات دریافت کنند.
به گفته رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی تهران، جدیدا بانک‌ها نام افراد و واحدهای تولیدی را که در حساب ذخیره ارزی هم دچار معوقه شده‌اند در سامانه جدید درج می‌کند.
رییس‌زاده با بیان این‌که براساس یکی از مصوبه‌های دولت قرار بود مدت زمان بازپرداخت حساب ذخیره ارزی دو برابر شود، گفت: ولی متاسفانه اجرای این بخش‌نامه هنوز ابلاغ نشده‌ است.
وی با تاکید بر این‌که درمورد نرخ بازپرداخت تسهیلات نیز هنوز توافقی نشده‌ است، گفت: نرخ بازپرداخت بین بانک‌ها و بخش خصوصی مورد اختلاف است و بانک مرکزی نرخ مبادله‌ای را مبنای بازپرداخت قرار داده‌ است.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی تهران افزود: هر چند بانک مرکزی اعلام کرده‌ که نرخ بازپرداخت باید مباله‌ای باشد ولی بسیاری از صنایع نمی‌توانند بدهی خود را براساس این نرخ پرداخت کنند.
رییس‌زاده با بیان این‌که قرار شده نرخ میانگینی به توافق رسیده و مراحل قانونی آن طی شود، گفت: پیشنهاد داده‌ایم نام واحدهای تولیدی که معوقه حساب ذخیره ارزی دارند چون تابع ضوابط مخصوص این حساب است در "سامانه مشتریان بد حساب" ثبت شود.
وی با تاکید بر‌اینکه نام چند واحد تولیدی بد حساب در این سامانه ثبت شده‌ است، گفت: در جلسه مشترک بانک مرکزی و کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی تهران قرار شد معاون نظارت بانک مرکزی این موضوعات را ارزیابی کرده تا دراین مورد تصمیم گیری شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :