آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43301
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 11:6
تعداد بازدید : 596

رگولاتوری آخرین مهلت ثبت آدرس های IP را اعلام کرد

آخرین فرصت اپراتورها و مصرف کنندگان آدرس های IP ایرانی برای ثبت در سامانه مدیریت آدرس های IP ، پنجم اسفند ماه سال جاری است. پس از آن IPهای ثبت نشده، مسیریابی نخواهند شد.

خبرگزاری فارس - به استناد آیین‌نامه جامع ساماندهی آدرس‌های عددی اینترنتی مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تمامی‌تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان آدرس‌های IP در ایران، باید IP‌های خود را در سامانه مدیریت آدرس‌های اینترنتی ثبت کنند.
این اقدام بنابر ضرورت مهندسی مجدد نشانی‌های عددی اینترنتی در کشور و اجرای تکالیف بند الف ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت و توسعه کاربردهای جدید مبتنی بر آن، انجام می‌شود. از این رو تمامی فعالانی که دارای نشانی IP هستند موظفند حداکثر تا تاریخ پنج اسفند با مراجعه به سامانه مدیریت آدرس‌های IP به نشانی ripe.matma.ir نسبت به ثبت آدرس‌های IP خود در این سامانه اقدام کنند.
طبق اعلام مدیریت سامانه مدیریت آدرس‌های IP، پس از پایان این مهلت، از مسیریابی و مسیردهی نشانی‌های عددی اینترنتی ثبت نشده‌ در سامانه ممانعت به عمل آمده و برابر مصوبه مذکور نسبت به اعمال مقررات و اخذ جریمه اقدام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :