آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43300
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1392 11:5
تعداد بازدید : 639

خدمات الکترونیکی دستگاه های دولتی یکپارچه می شود

سرپرست معاونت توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات گفت: با تجهیز و مدرن سازی مراکز داده استانی، سایت های دستگاه های دولتی به صورت شبکه ای میزبانی می شوند و خدمات یکپارچه دریافت خواهند کرد.

فناوران - علی اصغر انصاری سرپرست معاونت توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات از اجرای پروژه ایجاد ابر دولتی در مراکز داده استانی کشور خبر داد و گفت: ابری شدن مراکز داده در بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت‌های این مراکز، نقش به سزایی را ایفا می‌کند.
وی تصریح کرد: با وجود امکانی که تجهیز مراکز داده ابری در کشور ایجاد می‌کند، می‌توانیم از تمامی ظرفیت‌های مراکز داده‌های استانی به طور بهینه استفاده کنیم و منابع پردازشی و ذخیره‌سازی را باتوجه به نیازهای استان‌ها تقسیم کنیم.
او ادامه داد: مراکز داده استانی از لحاظ عملکردی در کشور توزیع شده است و دستگاه‌های دولتی می‌توانند با وجود این ابر در دیتاسنترهای استانی به صورت یکپارچه از تمام این ظرفیت‌ها به نسبت نیازشان بهره‌‌مند شوند. انصاری گفت: با فراهم کردن تجهیزات زیرساختی و نرم‌‌افزاری دیتاسنترها به رایانش ابری، از یک مرکز داده با ظرفیت بالا و مرکز داده دیگر با ظرفیت پایین‌تر استفاده نخواهد شد.
وی با تاکید بر نیاز دستگاه‌های دولتی در راستای ارایه خدمات الکترونیکی به دیتاسنترهای مدرن در پایان خاطر نشان کرد: این ابر کمک می‌کند تا از امکانات تمامی دیتاسنترها به صورت قابل ملاحظه‌ای بهره‌مند شویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :