آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 43176
تاریخ انتشار : 5 بهمن 1392 10:54
تعداد بازدید : 952

@ زبان شبکه های اجتماعی را تغییر داد

سال ها پیش @نشانه ای بود که فقط در آدرس ایمیل از آن استفاده می شد. بعد از ایمیل، توییتر اولین شبکه اجتماعی بود که از این نشانه برای خطاب قرار دادن کاربران استفاده کرد و از آن پس استفاده از این نشانه در شبکه های اجتماعی رواج پیدا کرد.

فناوران- Mashable.com در این باره نوشت، سال 2006، رابرت اندرسون یک طراح آزاد بود که به تیم توییتر پیوست و اولین کسی بود که از نشانه @برای برقراری ارتباط مستقیم کاربران و خطاب قرار دادن یکدیگر استفاده کرد.
اندرسون از این نشانه با یک فاصله از نام کاربری استفاده کرد، نه به آن شکلی که امروز در توییتر تحت عنوان Mention استفاده می‌شود- @ به همراه نام کاربری بدون هیچ فاصله‌ای. این کار اندرسون کمک کرد زبان جدیدی برای برقراری ارتباط کاربران در توییتر به وجود بیاید.
فیس‌بوک از این نشانه در سال 2009 استفاده کرد؛ یعنی سه سال بعد از اینکه توییتر از @استفاده کرد. لینکدین نیز سال 2013 به استفاده از این نشانه برای مکالمه و خطاب قرار دادن کاربران استفاده کرد. گوگل پلاس هم که انتظار می‌رفت از نمادی که در نام خود استفاده کرده (+) در برقراری ارتباط و مکالمه بین کاربرانش استفاده کند، نتوانست این عادت را در کاربران شبکه‌های اجتماعی تغییر دهند و ناگزیر نشانه @ را مورد استفاده قرار داد. هفته گذشته نیز تامبلر به استفاده‌کنندگان از نشانه @ برای تعامل کاربران پیوست.
هر چند بسیاری از این شبکه‌ها برای مورد استفاده قرار دادن نشانه @ از توییتر الهام گرفته‌اند اما توییتر نمی‌تواند نسبت به این نشانه و استفاده از آن برای خطاب قرار دادن کاربران و مکالمه مستقیم آنها با یکدیگر ادعای مالکیت کند. همانطور که هشتگ سال‌ها پیش ابتدا در فلیکر استفاده می‌شد و حالا در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی کاربرد دارد.
ری تاملینسون، مردی که نشانه @ را برای ایمیل اختراع کرد در مصاحبه‌ای که سال 2012 با یک مجله داشت گفت: من به دنبال نشانه‌‌ای بودم که خیلی استفاده می‌شد. می‌توانستم از کاما یا مساوی یا حتی علامت تعجب استفاده کنم اما حسی که می‌خواستم را نداشتند.
حالا نشانه @ نقش اول را در شبکه‌های اجتماعی بازی می‌کند این در حالی است که زبان شبکه‌های اجتماعی در حال رشد است. حالا می‌توان احساس کرد که به کار بردن هشتگ یا نشانه @ چقدر می‌تواند کمک کند تا ساده‌تر در شبکه‌های اجتماعی پیامی را ارسال کرده و به دست دیگران برسانیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :