آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4302
تاریخ انتشار : 5 دی 1390 8:41
تعداد بازدید : 534

صدور شناسنامه مکانیزه برای 15 و 30 ساله ها

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه برای افراد 15 و 30 ساله در کشور شناسنامه مکانیزه صادر می شود، گفت: برای چهارگروه از مردم جامعه شناسنامه مکانیزه جدید صادر می شود.

مهر- محسن کرمی افزود: براساس قانون افراد دارای 15 سال باید نسبت به عکسدار شدن شناسنامه خود اقدام کنند. به همین دلیل شناسنامه جدید مکانیزه برای آنان صادر می‌شود و تعداد صفحات آن نیز از دو به چهار صفحه تغییر می‌کند.
وی با بیان اینکه برای چهار دسته از افراد شناسنامه مکانیزه صادر خواهد شد، گفت: گروه اول افرادی که شناسنامه آنها مفقود شده، گروه دوم 15 ساله‌ها، گروه سوم افرادی که مشخصات سجلی آنان باید براساس حکم دادگاه تغییر کند و گروه چهارم نیز 30 ساله‌ها هستند.
معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: در این مرحله به جز گروه‌های ذکر شده قصد نداریم برای صدور شناسنامه مکانیزه جدید فراخوان عمومی اعلام کنیم.
به گفته کرمی، 30 ساله‌ها نیز برای تغییر عکس شناسنامه خود براساس قانون باید به شعب ثبت احوال مراجعه کنند که در این صورت شناسنامه جدید برای آنها نیز صادر می‌شود.
وی در مورد تعداد افرادی که شناسنامه جدید برای آنان صادرخواهد شد، گفت: حدود یک میلیون و 200 هزار فرد 15 ساله در کشور وجود دارد اما از تعداد افراد 30 ساله آماری در دست نداریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :