آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4294
تاریخ انتشار : 5 دی 1390 8:24
تعداد بازدید : 440

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت:

ظرفیت اینترنت کشور دو برابر می شود

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به قراردادهای جدید منعقد شده با فروشندگان بین المللی پهنای باند اینترنت، از افزایش دو برابری ظرفیت اینترنت کشور و رسیدن آن به 76 گیگابایت خبر داد.

خبرگزاری مهر- حسن شاهی با تاکید بر اینکه کندی سرعت اینترنت که از سوی کاربران هر از چندگاهی احساس می‌شود، مربوط به کمبود ظرفیت پهنای باند اینترنت نیست، گفت: طی دو ماه اخیر با قراردادهای منعقد شده در شبکه ارتباطات زیرساخت با فروشندگان بین‌المللی پهنای باند کشور، ظرفیت اینترنت کشور را افزایش داده و به عدد قابل توجهی در این بخش رسیده‌ایم.
وی با بیان اینکه ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور در انتهای سال 89 معادل 173 لینک STM1 معادل 27 گیگابایت بوده، ادامه داد: امسال  با توسعه صورت گرفته، ظرفیت پهنای باند اینترنت از 173 به 221 لینک STM1 معادل 35 گیگابایت رسیده که تقریبا 3/1 برابر شده است.
معاون بهره‌برداری و مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت گفت: به زودی و کمتر از یک ماه آینده نیز ظرفیت این پهنای باند به 76 گیگابایت می‌رسد که تقریبا بیش از دو برابر ظرفیت فعلی خواهد بود. به این ترتیب آنچه که در شبکه ارتباطات زیرساخت کشور در حال وقوع است، توسعه مداوم این شبکه با عددهای بسیار بالاست.
وی اضافه کرد: آنچه که پهنای باند کاربر نهایی را تهدید می‌کند و کمتر از حد مورد توافق به چشم می‌خورد، ضریب اشتراک گذاری پهنای باند است که توسط اپراتورها رعایت نمی‌شود، چرا که کاربر نهایی به صورت مستقیم به شبکه ارتباطات زیرساخت متصل نبوده و از طریق شرکت‌های مخابرات استانی و PAP‌ها و ISPها وصل می‌شود. بنابراین هر اتفاقی که به منظور پهنای باند برای کاربر اینترنت بیفتد به هیچ وجه شبکه ارتباط زیرساخت در آن مقصر نخواهد بود.
شاهی همچنین هدف از افزایش دوبرابری ظرفیت پهنای باند اینترنت را با توجه به اینکه هم اکنون محدودیت ارایه اینترنت باند پهن بیش از 128 کیلوبیت بر ثانیه برای کاربران خانگی وجود دارد، تامین نیازمندی‌ها عنوان کرد و گفت: یکی از اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مهم شرکت ارتباطات زیرساخت پیش‌بینی نیازها در آینده است به نحوی که با توجه به منحنی سیر و صعود نیازها به اینترنت، شرکت ارتباطات زیرساخت تشخیص داده است که باید شبکه‌اش را با این سرعت توسعه دهد.
وی با بیان اینکه توسعه ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور متناسب با اهداف برنامه پنجم توسعه و نیز اهداف برنامه‌ای شرکت ارتباطات زیرساخت محقق می‌شود، افزود: ظرفیت شبکه ارتباطات زیرساخت که در حال دو برابر شدن است، بیش از تعهدات مندرج در برنامه پنجم توسعه خواهد بود.گفتنی است هریک STM1 معادل 56/155 مگابیت در ثانیه ظرفیت اینترنت است و قرار است ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه به 470 گیگابایت افزایش یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :