آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42527
تاریخ انتشار : 25 دی 1392 10:25
تعداد بازدید : 1054

وزارت ارتباطات بانک جذب ایده ICT ایجاد می کند

در نشست وزیر ارتباطات با مدیران مرکز تحقیقات مخابرات ایران مقرر شد فعالیت این مرکز روی پروژه های محدود اما اساسی متمرکز شود و در این راستا از نیروهای نخبه بدون هیچ محدودیتی استفاده شود.

خبرگزاری فارس - محمود واعظی درباره نشستی که با پژوهشگاه ارتباطات و فن آوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) داشت، گفت: انتظار و دیدگاه من در زمینه حوزه پژوهشی این است که باید پژوهشگاه در شرایط جدید به جایگاه ذاتی خود، یعنی محوریت علمی و پژوهشی و بستر مشاوره‌ای، برگردد.
وی افزود: در واقع هدف جدید پژوهشگاه تغییر سیاست گذشته (انجام پروژه های کوچک و پراکنده) و جاری شدن این سیاست جدید است که تحقیقات و پژوهشها باید در راستای نیازهای کوتاه مدت و میان مدت حوزه ICT باشد که برای کشور نیز ضروری به نظر می‌رسد.
واعظی تاکید کرد: در این راستا ضمن ایجاد یک تحول عمیق روانی، مسیر تحقیقات را به سوی فعالیت بر پایه تجربیات و ارتباط متقابل با بخش اجرایی و عملیاتی برد. وزیر ارتباطات گفت: در این جلسه تصمیم گرفتیم که فعالیت‌ها روی پروژه‌های محدود اما اساسی متمرکز شود و در این راستا باید از نیروهای نخبه در سطح کشور و خارج از کشور بدون هیچ محدودیتی استفاده کرد که این امر زمینه را برای پالایش نیروهای مرکز فراهم می‌سازد.
وی ادامه داد: ‌همچنین تصمیم دیگر آن بود که با تشکیل یک بانک اطلاعاتی از تحقیقاتی که انجام می‌شود زمینه را برای استفاده از نتایج تحقیقات توسط بخشهای دیگر وزارتخانه فراهم کرد.
وزیر ارتباطات اعلام کرد:‌ افرادی که فکر می‌کنند در این حوزه صاحب ایده و تفکر جدید و کاربردی هستند و می‌توانند به ما کمک کنند، از طریق مرکز روابط عمومی وزارتخانه پیشنهادات خود را ارایه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :