آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42523
تاریخ انتشار : 25 دی 1392 10:19
تعداد بازدید : 1115

رئیس سازمان فناوری اطلاعات:

پارادایم توسعه کشور باید به سمت IT تغییر کند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با ضروری خواندن تغییر پارادایم توسعه کشور به سمت فناوری اطلاعات و ارتباطات، خواستار توجه به برنامه ریزی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح کلان شد.

خبرگزاری فارس - نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین همایش ارتقای کیفیت خدمات فناوری اطلاعات با بیان این‌که در برنامه‌های توسعه باید تکلیف سه مولفه فرهنگ، ‌اقتصاد و امنیت مشخص باشد، از مولفه‌های محیط زیست، سرمایه انسانی و فناوری به عنوان مولفه‌هایی جدیدی نام برد که باید در هر برنامه‌ریزی به آن‌ها توجه شود.
وی وضعیت و نقش سه حوزه کشاورزی، صنعت و خدمات در تولید ناخالص ملی و اشتغال، حوزه خدمات را فراتر از دو حوزه دیگر دانست.
وی گفت: در حوزه کشاورزی و صنعت بکارگیری فناوری‌های نو و اصلاح روش‌ها باعث بالا رفتن بهره‌وری می‌شود اما، رابطه معکوس با اشتغال دارد و باعث کاهش مشاغل می‌شود. این در حالی است که در حوزه خدمات، اصلاح روش‌ها و بکارگیری فناوری‌های جدید از جمله فناوری اطلاعات باعث بهبود کیفیت زندگی و افزایش اشتغال خواهد شد. جهانگرد با تشریح وضعیت نیروی انسانی کشور و میزان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اظهار داشت: صنعت و اقتصاد کشور قادر به جذب این تعداد نیروی جویای کار نیست و راه‌حل این مسئله در گرو توجه به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.وی از فناوری و تعامل جهانی به عنوان دو ابزار رشد نام برد و گفت: رشد و ارتقا خدمات مستلزم جمع‌آوری، ذخیره‌سازی پردازش و انتشار داده‌ها است.
جهانگرد با برشمردن سطوح سه‌گانه خرد، متوسط و کلان در برنامه‌ریزی، خواستار توجه به فناوری اطلاعات و ارتباطات در هر سه سطح شد.وی یادآور شد که ما در چندسال اخیر خواسته‌ایم با تغییر در سطح خرد در سطح کلان نتیجه بگیریم که نتیجه مطلوبی حاصل نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :