آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42522
تاریخ انتشار : 25 دی 1392 10:18
تعداد بازدید : 1038

در همایش بررسی فرصت‌ها و تهدید‌های بازی‌های رایانه‌ای مطرح شد:

80 درصد بازی ها مفیدند

همایش بررسی فرصت ها و تهدید های بازی های رایانه ای 22 دی ماه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

   روابط عمومی‌اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان تهران- در این همایش مسعود کوثری، مدیر گروه ارتباطات دانشگاه تهران به بررسی مزایا و معایب بازی‌های رایانه ای برای خانواده‌ها پرداخت و گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، آموزش همراه با موسیقی، بهره‌هوشی کودک را افزایش می‌دهد.
وی افزود: اگر بازی رایانه ای درست انتخاب شود، برای کودک مفید خواهد بود به شرط آنکه بازی‌های خارج از خانه حذف نشود.مدیر گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به اینکه خانواده‌ها نباید از بازی‌های رایانه ای هراس داشته باشند، خاطر نشان کرد: این هراس موجب می‌شود که در انتخاب بازی برای فرزندان مان دچار اشتباه شویم و توجه داشته باشیم که به سمت بازی‌های جدّی و آموزنده برویم.
وی گفت: بحث بازی‌های رایانه ای از دیرباز موجب دغدغه مسوولان و خانواده‌ها بوده و باید گفت  که 80 درصد بازی‌های رایانه ای مفید اند زیرا برخی جنبه آموزشی و برخی جنبه ورزشی دارند و اعتماد به نفس را در مخاطب افزایش می‌دهد.
کوثری افزود: بازی رایانه ای می‌تواند حتی بسیار خطرناک باشد و موجب بروز جرم و جنایت شود که خانواده‌ها با توجه به گروه سنی فرزندشان به انتخاب بازی دست بزنند.
در این مراسم محمد صادق افراسیابی، معاون فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان تهران نیز گفت:
این اداره کل آمادگی داردکه هر دو هفته یکبار چنین همایش‌هایی که مورد نیاز جامعه باشد را برگزار کند.
در ادامه بهروز مینایی، مدیر عامل بنیاد بازی‌های رایانه ای و سیداُف و حسین احمدی به بیان مسائل و مشکلات بازی‌های روز و مورد علاقه نوجوانان پرداختند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :