آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42456
تاریخ انتشار : 24 دی 1392 11:9
تعداد بازدید : 865

بیش از 2 میلیون سهم رایتل به فروش رفت

پذیره نویسی اوراق اجاره رایتل با نماد «صایتل» روز گذشته نیز ادامه یافت.

فناوران- به دنبال آغاز پذیره‌نویسی اوراق اجاره رایتل در بازار سوم فرابورس، یک میلیون و ۵۶۰ هزار ورقه به ارزش یک هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال در روز نخست پذیره‌نویسی شد و بیشترین ارزش معاملات نیز به این نماد تعلق گرفت.
پذیره‌نویسی تعداد 3 میلیون اوراق اجاره از سوی شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم به منظور تامین مالی شرکت خدمات ارتباطی رایتل و با قیمت اسمی هر ورقه یک میلیون ریال در نماد معاملاتی صایتل از روز 22 دی آغاز شد که این اوراق با نرخ اجاره‌بهای 20درصد سالانه به مدت 7 روز کاری از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس پذیره‌نویسی خواهد شد.
بر اساس این گزارش در پایان معاملات روز یکشنبه همچنین بیش از 2576 میلیارد ریال سهم در 27 هزار و 875 نوبت معاملاتی داد و ستد شد که بر این اساس پس از اوراق اجاره رایتل، توسعه خدمات بندری و دریایی سینا با بیش از 168.8 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کرد.
اما در روز دوم استقبال از اوراق اجاره رایتل کاهش یافت و در 24 معامله انجام گرفته روی این سهم، 57 هزار سهم به ارزش 57 میلیارد ریال خریداری شد.
به این ترتیب بیش از دو میلیون سهم از مجموع سه میلیون برگه سهم اوراق اجاره رايتل فروخته شد و پیش‌بینی‌می‌شود با توجه به میزان باقی مانده، ظرف امروز و فردا نیز این میزان به فروش رود.
این سهام بزرگ‌ترین اوراق اجاره کشور با پرداخت سود ماهانه است که برای نخستین بار، در راستای توسعه شبکه مخابراتی کشور منتشر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :