آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42451
تاریخ انتشار : 24 دی 1392 11:1
تعداد بازدید : 1013

افزایش گوشی های تقلبی در بازار

اگرچه تا چندی پیش وجود گوشی های تقلبی و چینی در بازار کمرنگ شده بود، اما به تازگی در ویترین بسیاری از فروشگاه ها می توان تعداد زیادی از این مدل گوشی ها را یافت.

فناوران- عرضه گوشی‌های تقلبی و چینی این روزها علاوه بر دست‌فروشان خیابانی، به پشت ویترین مغازه‌ها نیز رسیده، به طوری که دست‌کم یک ردیف از ویترین هر فروشگاهی به گوشی‌های چینی مشابه گوشی‌های اصل اختصاص یافته است.
این گوشی‌ها نیز شباهت زیادی به نسخه‌های اصلی دارند به طوری که برخی از آنها را نمی‌توان از نسخه اصلی تشخیص داد.
با وجود تقلبی بودن، این گوشی‌ها قیمت بالایی دارند و میانگین قیمت آنها بین 200 تا 500 هزار تومان است.
از همه برندها می‌توان گوشی‌های تقلبی و چینی در بازار یافت، اما بیشتر مدل‌ها را گوشی‌های گران‌قیمت و پیشرفته از برندهای اصلی تشکیل می‌دهند.
با این حال بیشتر گوشی‌های تقلبی موجود در بازار را آیفون اپل و گوشی‌های سری Note و Galaxy سامسونگ تشکیل می‌دهند.
به گفته بازاریان، برخی از مدل‌ها حتی ویژگی‌های بیشتری از نسخه‌های اصلی دارند و چینی‌ها حتی برای بسیاری از مدل‌ها، قلم هم ارایه کرده‌اند که کار با این گوشی‌ها را ساده‌تر می‌کند.
در حالی که پیشتر ممکن بود فروشگاه‌ها اقدام به عرضه این مدل‌ گوشی‌ها به اسم اصلی کنند، اما این روزها کمتر اتفاق می‌افتد و به مشتریان گفته می‌شود که این گوشی‌ها مدل تقلبی یا چینی نسخه اصلی است، اما دست‌فروشان چون جای ثابتی ندارند، اکثرا با روش‌های مختلف مشتریان را گول زده و به اسم اصلی گوشی‌های تقلبی به آنها می‌فروشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :