آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42437
تاریخ انتشار : 24 دی 1392 10:34
تعداد بازدید : 874

مقاومت بازار برای فروش سیم کارت همراه اول با نرخ جدید

در حال حاضر سیم کارت صفر ۹۱۲ با قیمت ۱۶۳ هزار تومان در شماره گلچین سایت همراه اول به فروش می رسد؛ اما در بازار حتی نمایندگی های مجاز اعلام می کنند سیم کارت ۱۶۳ هزار تومانی ندارند و سیم کارت مرتب بیش از ۲۰۰ هزار تومانی موجود است.

خبرگزاری فارس- پس از آنکه همراه‌اول طبق دستور‌العمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قیمت فروش سیم‌کارت صفر دایمی را از 257 هزار تومان به 163 هزار تومان کاهش داد، فروشندگان سیم کارت در بازار به بهانه‌های مختلف از فروش سیم‌کارت‌ 163 هزار تومانی طفره می‌روند.
اگر اکنون شخصی متقاضی خرید سیم‌کارت 912 همراه اول با کد روز 8 و قیمت 163 هزار تومان باشد، امکان خرید مستقیم از شرکت همراه اول تنها از طریق انتخاب شماره گلچین فراهم است و امکان ثبت‌نام به صورت عادی وجود ندارد.
بر این اساس مشترک باید در سایت همراه اول در قسمت «محدوده شماره‌های طرح گلچین» استان مورد نظر خود را انتخاب کند و سپس رنج شماره‌های آزاد در خطوط اعتباری و دایمی نمایش داده خواهد شد.
البته اگر متقاضی از روی عدم آشنایی کافی، برای انتخاب شماره گلچین از بخش «محدوده شماره‌های طرح گلچین» وارد نشود، در انتخاب شانسی یک شماره وارد آزمون و خطایی مشقت بار و احتمالا بی‌حاصل می‌شود و با ناامیدی ناگزیر باید راهی بازار شود.
در بازار، نمایندگی‌های مجاز همراه اول ملزم هستند سیم‌کارت‌‌های جدید را که پس از کاهش قیمت خریداری کرده‌اند، با قیمت جدید 163 هزار تومان به مشتری بفروشند که این دستورالعمل در مورد سیم‌کارت‌هایی که در گذشته و با قیمت 257 هزار تومان تهیه کرده‌اند، صادق نیست. علاوه بر مشاهده این روال در بازار سیم‌کارت، این نکته را اپراتور 9990 همراه اول نیز متذکر می‌شود.
اما حتی اغلب نمایندگی‌های مجاز که شامل دفاتر پیش‌خوان دولت نیز می‌شوند، از فروش سیم‌کارت 163 هزار تومانی به متقاضیان خودداری می‌کنند.
یکی از این دفاتر، می‌گوید: چند هفته‌ای است که شماره‌های تهران تمام شده است. در سایت شماره‌‌های موجود متعلق به شهرستان‌ها است. فعلا سیم‌کارت با شماره مرتب داریم که البته قیمت آن سیم‌کارت‌ها که روی کاغذ نوشته و به دیوار چسبانده، در پایین‌ترین حالت 230 هزار تومان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :