آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42436
تاریخ انتشار : 24 دی 1392 10:32
تعداد بازدید : 921

در تفاهم همراه‌اول و سازمان لیگ انجام شد:

آغاز به کار سامانه فوتبالی ۶۰۹۰

دسترسی به سامانه مخابراتی فوتبال ایران(۶۰۹۰) برای کلیه مشترکان همراه اول مهیا شد.

روابط عمومی‌همراه اول – روز گذشته در مراسمی‌که در آکادمی‌ملی فوتبال و با حضور رییس فدراسیون، رییس سازمان لیگ و مدیران باشگاه‌های فوتبال کشور برگزار شد، از سامانه۶۰۹۰ که پروژه مشترک همراه‌اول، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال است رونمایی شد.
در این مراسم ضمن تشریح ویژگی‌های این سامانه، بر اهمیت فعالیت‌های تجاری بر بستر دیجیتال بخصوص تلفن همراه تاکید شد. در مراسم آغاز بکار سامانه ۶۰۹۰، علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال کشور گفت: اگر قرار است فوتبال حرفه‌ای شود، حق و حقوق آن نیز طبق قانون باید پرداخت شود. هر کس از فوتبال منتفع می‌شود، باید هزینه اش را بدهد تا خواسته‌های مردم برآورده شود.
مهدی تاج رییس سازمان لیگ فوتبال نیز در این مراسم در سخنانی با تاکید بر اهمیت ارتباط بر بستر پیامک گفت: یکی از حقوق شناخته شده فوتبال، بحث ارتباطات است که طبق آیین نامه‌های لیگ، از درآمدهای بدست آمده فقط ۵ درصد به سازمان لیگ و بقیه به هیات‌های فوتبال، فدراسیون و باشگاه‌ها می‌رسد. وی افزود: امیدواریم با راه اندازی سامانه۶۰۹۰ که کلیه پیامک‌های مرتبط با فوتبال را پوشش خواهد داد، بخشی از درآمدهای باشگاه‌های فوتبال تامین شود.
 در ادامه این مراسم محمدرضا ساکت مشاور عالی سازمان لیگ با تشریح همه ابعاد اقتصادی لیگ آینده، گفت: مالکیت کلیه محتوای دیجیتالی فوتبال باید در اختیار فوتبال کشور باشد.
 امروزه ظرفیت بسیار بزرگی بر بستر مخابرات نهفته است. وی افزود: این سامانه که اپراتور ورزش فوتبال کشور است، قراردادش با همراه اول منعقد شده است؛ زیرا بیش از ۶۰درصد فضای ارتباطی کشور در اختیار همراه اول، ۳۰درصد ایرانسل و مابقی در اختیار سایر اپراتورهاست. وی ادامه داد: سرویس‌های ارزش افزوده در قالب پیامک با محتوای پیش بینی نتایج مسابقات، خبر، مصاحبه، تصویر، فیلم، گیم و غیره از طریق این سامانه در اختیار اهالی فوتبال قرار می‌گیرد.  فرکوش مجری سامانه « اطلاعات همراه» نیز در خصوص این سامانه گفت: سرویس‌هایی که برای این سامانه در نظر گرفته شده شامل «سرویس‌ها و خدمات عمومی» و «سرویس‌ها و خدمات باشگاهی و سازمانی» است و این سامانه در عین حال که بسیار جامع است، ولی باشگاه‌ها استقلال خود را نیز خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :