آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42428
تاریخ انتشار : 24 دی 1392 10:18
تعداد بازدید : 958

ویندوز 9، ناجی یا ویرانگر؟

گفته می شود که سیستم عامل جدید مایکروسافت که ویندوز 9 نام دارد، در سال 2015 وارد بازار خواهد شد. طراحان مایکروسافت در بین خود نام این سسیتم عامل را Threshold گذاشته اند. اما به غیر از این خبر، گزارش یک خبرنگار مستقل حاوی نکاتی است که نشان می دهد مایکروسافت برای اینکه کامپیوترهای شخصی رو به زوال را از نابودی حتمی نجات دهد، قصد طراحی این ویندوز را دارد.

فناوران- پل تاروت، گزارشگر مستقلی که اخبار مایکروسافت را پوشش می‌دهد، در گزارش جدید خود نوشته است که مایکروسافت در حال کار روی نسخه جدید ویندوزش است تا از این طریق مشکلاتی را که کاربران با ویندوز 8 دارند، برطرف کند.
به گزارش BusinessInsider تاروت در گزارش خود نوشت که جالب‌ترین نکته درباره Threshold این است که این ویندوز می‌خواهد ویندوز 8 را بازسازی کند تا سرنوشت ویندوز ویستا تکرار نشود. به نوشته تاروت، مایکروسافت از این به بعد ادعا خواهد کرد که اگر کارهای بنیادی این شرکت روی رویندوز 8 نبود، ساخت ویندوز 9 میسر نمی شود؛ دقیقا همان چیزی که در زمان معرفی ویندوز 7 پس از ویستا گفته بود. با این حال، برخی تحلیلگران معتقدند که ویندوز 8 مایکروسافت و حتی ویندوز را سال‌ها عقب انداخته است.
البته در مورد ویستا اتفاقات متعددی افتاد که در مورد ویندوز 8 هم تکرار شده است. به طور مثال، ویندوز ویستای حجیم و کند، با بد شانسی تمام دقیقا زمانی پا به عرصه گذاشت که نت‌بوک‌ها داشتند اوج می‌گرفتند. ویندوز 8 هم زمانی به منصه ظهور رسید که تبلت‌ها در حال قلع و قمع کردن بقیه ابزارها بودند. به همین دلیل منصفانه است اگر بگوییم که دنیای فناوری امروزی خیلی کم شباهت به سال 2006 دارد و ویندوز هم‌اکنون با چالش‌های جدیدتری روبه‌روست. Threshold همین دنیای جدید را نشانه خواهد رفت و به همین دلیل می‌توان گفت که ویندوز 9 می‌‌تواند یک ویندوز ویرانگر باشد یا یک ویندوز سازنده!
تاروت می‌خواهد بگوید که ویندوز 8 به آن خوبی که باشد،‌ نیست. کاربران علاقه خاصی به این ویندوز ندارند، ‌وگرنه حتما آن را می‌خریدند. مایکروسافت در درون خود باید متوجه شود که چیزی در مورد ویندوز از پایه اشتباه است. در غیر این صورت تلاش جدی در جهت ایجاد تغییرات صورت نخواهد پذیرفت. ولی با این وجود این مساله روشن است که هنوز کمبود برخی اجزا حس می‌شود. ویندوز 8 توانایی انجام همه کاری دارد، ولی راه‌حل‌های ارایه شده توسط این سیستم بی‌نقص نیستند. مایکروسافت هنوز به دستورالعملی که برای ساخت دستگاه همه‌کاره مد نظر خود نیاز دارد دست نیافته است. همه توجهات در این زمینه روی ویندوز 9 معطوف شده است، این نسخه می‌تواند به سادگی یک انتشار «سازنده یا ویرانگر» باشد. اگر از عهده انجام تعهد سنگین خود برآید مایکروسافت را به صحنه بازمی‌گرداند و اگر آن چیزی که باید، نباشد ویندوزها را احتمالا با مرگ حتمی روبه‌رو خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :