آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42375
تاریخ انتشار : 23 دی 1392 10:52
تعداد بازدید : 882

شرکت‌های فعال ICT هم از رکود بورس در امان نماندند

شاخص بورس 2 هزار واحد سقوط کرد

شاخص کل بورس در چهار روز معاملاتی گذشته با سقوط بیش از ۳ هزار واحدی به کانال ۸۶ هزار واحد بازگشت.

فناوران- با به وجود آمدن صف‌های فروش که به نظر می‌رسد از سوی سهامداران حقیقی تازه‌وارد به بورس و به صورت هیجانی به وجود آمده است، بورس روز گذشته بزرگ‌ترین افت خود در دی ماه را تجربه کرد.
بر اساس این گزارش در بین تمام نمادهای معاملاتی بورس تهران در فرابورس دیروز وضعیت قرمز مشاهده و صف‌های فروش سنگینی نیز تشکیل شد. در بورس تهران بسیاری از صنایع بزرگ از جمله فولادی‌ها، پتروشیمی‌ها، بانک‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها، سیمانی‌ها و خودرویی ضمن تشکیل صف‌های فروش سنگین با کاهش قیمت معامله شدند.
برخی از کارشناسان وضعیت فعلی بورس را ترکیدن حباب بورس می‌خوانند، ‌در حالی که عده‌ای دیگر به وجود آمدن شایعات و بی‌تجربگی تازه‌واردها را علت ریزش شاخص اعلام کرده و آن را موقتی می‌دانند.
روز گذشته در بورس تهران شایعه برکناری صالح‌آبادی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران شنیده شد که این موضوع یکی از دلایل افت شاخص عنوان شد. از سوی دیگر شایع شده بابک زنجانی، سرمایه‌دار معروف که اخیرا بازداشت شده است، از طریق بورس به پولشویی پرداخته که این موضوع هم اثر منفی بر اکثر نمادهای معاملاتی گذاشت.
همچنین برخی خبرها روز گذشته از استعفای ۷ کارگزار در اعتراض به نحوه رتبه‌بندی شرکت‌هایشان حکایت داشت.
البته اکثر امتیاز تسهیلات مسکن در فرابورس با توجه به مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف وام، با صف‌های خرید و افزایش قیمت معامله شد.
در میان شرکت‌های فعال در بخش فناوری اطلاعات و همچنین ارتباطات، اکثر سهام این شرکت‌ها با کاهش قیمت مواجه شدند. در این میان تنها شرکت خدمات انفورماتیک با اندکی افزایش روبرو شد.
از سوی دیگر سهام تازه عرضه شده شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی هم با 5 درصد افزایش قیمت روبرو بود. در مورد این سهم، با توجه به عرضه اولیه آن در هفته گذشته، این افزایش قیمت تا رسیدن به سطح منطقی، طبیعی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :