آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42364
تاریخ انتشار : 23 دی 1392 10:34
تعداد بازدید : 769

اخراج سه عضو اتاق تهران در حال بررسی است

در حالی که موضوع عضویت سه تن از اعضای اتاق بازرگانی تهران در هیات نمایندگان این اتاق به شورای عالی نظارت کشیده شده، این شورا هنوز نظر نهایی خود را اعلام نکرده و مشخص نیست که این اعضا همچنان می توانند در هیات نمایندگان اتاق تهران بمانند یا نه. این در حالی است که براساس نظر رییس شورای عالی نظارت بر تشکل ها حضور افراد درهیات نمایندگان قائم به اشخاص است نه به شرکت هایی که در آن کار می کنند.

ایسنا- محسن بهرامی رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی تهران در این رابطه گفت: معتقدیم رای در انتخابات هیات نمایندگان قائم به اشخاص است ولی دبیر کل اتاق بازرگانی ایران معتقد است رای متعلق به شرکت‌ها است و با همین اختلاف نظر معتقدند اگر کسی از شرکت بیرون بیاید دیگر نمی‌تواند عضو هیات نمایندگان باشد.
بهرامی ادامه داد: این موضوع باعث شد که راجع به سه تن از اعضای هیات نمایندگان تصمیم غیر حقوقی گرفته شود.
رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی تهران با بیان این‌که عده‌ای معتقدند در آستانه تغییر نمایندگان دولت جدید در هیات نمایندگان و انتخاب یک عضو هیات رییسه این تصمیم گرفته شده است، افزود: عده‌ای نیز معتقدند شاید این موضوع واقعا شبهه حقوقی داشته باشد لذا در نهایت مساله به شورای عالی نظارت بر تشکل‌ها کشیده شد.
وی با تاکید بر این‌که شورا مرجع عالی تصمیم‌گیری است گفت: البته وزیر صنعت به عنوان رییس شورای عالی نظارت بر تشکل‌ها گفته که رای قائم به اشخاص است نه شرکت‌ها و اگر ابهامی وجود دارد موضوع را به شورا بکشانید.
به گفته بهرامی، روز یکشنبه هفته قبل موضوع در شورای عالی نظارت بر تشکل‌ها مطرح شده اما چون صورت جلسه آن شورا هنوز ابلاغ نشده اطلاع دقیقی از تصمیم نهایی شورا
 نداریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :