آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42271
تاریخ انتشار : 22 دی 1392 10:25
تعداد بازدید : 756

وعده‌های جدید به کاربران اینترنت

وزیر ارتباطات 2 سال برای حل مشکل اینترنت مهلت خواست

وزیر ارتباطات در صفحه خود در شبکه های اجتماعی داخلی وعده داد: تا پایان امسال سرعت اینترنت افزایش پیدا کند.

ایسنا - محمود واعظی دیروز یک ساعت در برخی شبکه‌های اجتماعی داخلی به طور آنلاین با کاربران صحبت کرد و وعده‌هایی درباره سرعت و قیمت اینترنت داد.
وی در شبکه کلوب در پاسخ به سوالاتی که درباره سرعت اینترنت مطرح شده بود گفت: با توجه به اقدامات انجام شده درخصوص افزایش پهنای باند شرکت‌های PAP و همچنین کاهش شیرینگ تا پایان سال افزایش سرعت اینترنت خواهیم داشت.
واعظی درهمین شبکه در خصوص قیمت اینترنت نیز عنوان کرد: برای کاهش تعرفه اینترنت برای کاربران جلساتی برگزار شده که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد و من مصمم هستند که تعرفه‌ها و پرداخت‌های مردم پایین‌تر بیاید. ما اعلام کرده‌ایم که اگر شرکت‌های PAP به مردم تخفیف دهند ما هم به آنها تا 25 درصد تخفیف دهیم.
وزیر ارتباطات همچنین عنوان کرد: در ارتباط با سرعت اینترنت کامنت‌های زیادی داشته‌ام. ما یک وزارت خانه‌ای هستیم که هرچه بستر فنی خود را بالا ببریم سرعت اینترنت بالا می‌رود. سرعت اینترنت با دستور بالا نمی‌رود. همکاران من به گونه‌ای پروژه را تعریف کرده‌اند که گام به گام هم کاربران جدید و هم کاربران قدیمی سرعتشان زیاد شود.
وی افزود: خواهش می‌کنم ما را درک کنید و خواسته‌هایتان در حد 4 ماه باشد که من به وزارت خانه آمده‌ام. من قول داده ام که سرعت اینترنت را دو برابر کنم و روی قول خودم هستم. یک فرصت دوساله به من بدهید تا مشکلات را حل کنیم. من میدانم که سرعت پایین است و قطع و وصل می‌شود و در حال برطرف کردن مشکل هستم.
واعظی درباره فیلترینگ و سیاست‌های مربوط به آن گفت: درباره سوالات مختلفی که در رابطه با فیلترینگ وجود دارد باید بگویم سیاست‌های دولت یازدهم با دولت قبلی متفاوت است.
وی ادامه داد: این دولت در کمیته تعیین مصادیق 6 عضو دارد. بنده و آقای جنتی یک سری هماهنگی‌هایی داشته ایم که قرار گذاشتیم بین 6 وزارتخانه سیاست‌های خود را هماهنگ کنیم و در این هفته یک جلسه بگذاریم و سیاست‌های جدید را مورد بحث قرار دهیم.
وی افزود: من امیدوارم که بتوانیم سیاست فیلترینگ را در قالب یک چارچوب در بیاوریم تا فقط بخش‌هایی که از نظر اخلاقی مورد درخواست فیلتر خانواده‌ها هست در آن کمیته فیلتر شود و گرنه در باقی موارد مشکلی ندارد یا از نظر علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد ما به گونه ای بتوانیم آزاد کنیم.
وی گفت: حتی چندین سایت فیلتر شده خارجی را که بررسی کردیم و دیدیم مشکلی ندارد بنا داریم اینها را پیشنهاد کنیم در کمیته تعیین مصادیق تا آزاد شوند و حتی در ارتباط با وی چت آن را هم پیشنهاد داریم قسمت NEAR BY را اگر کمیته معتقد است ایراد دارد فیلتر کنیم و بقیه قسمت‌هایش را مردم بتوانند استفاده کنند.
وی همچنین درباره فعالیت شورای عالی فناوری اطلاعات گفت: این شورا هم که برای سال‌ها تعطیل شده بود با انتخاب مهندس جهانگرد توسط رییس جمهوری مجددا فعال شد و اولین جلسه آن تشکیل شد.
وزیر ارتباطات همچنین به ارایه توضیحاتی درباره شورای عالی فضای مجازی پرداخت و افزود: موضوع بعدی شورای عالی فضای مجازی هست که در آن شورا شبکه ملی اطلاعات به تصویب رسید، این بالاترین شورایی است که در ارتباط با موضوع فناوری اطلاعات مرتبط است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :