آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42217
تاریخ انتشار : 21 دی 1392 12:51
تعداد بازدید : 599

نایب رییس اتاق ایران تاکید کرد:

رفع موانع اقتصادی توسط فعالان بخش خصوصی

نایب رییس اتاق ایران با بیان اینکه فعالان اقتصادی در خصوص دانش مدیریتی در جهل مرکب هستند، گفت: باید یک فعال اقتصادی آموزش‎های لازم را ببیند و بداند که در شئونات مختلف عملیاتی و اجرایی چه حرکتی می‎کند و اطلاعات خود را در حوزه مالیاتی به روز و افزایش دهد.

ایسنا- پدرام سلطانی با بیان اینکه خروج از محرومیت یک اراده درون‎زاست نه یک حرکت برون‎زا، گفت: بخش خصوصی باید در راستای رفع مشکلات خود از ظرفیت‎هایی که دارد نهایت استفاده را ببرد.  وی افزود: سال‌های سال است که بخش خصوصی از دولت تقاضای کمک برای رفع مشکلاتش دارد.
نایب رییس اتاق ایران بر رفع مشکلات بنگاه‎های اقتصادی از سوی فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: اگر بنگاه‌های اقتصادی همواره نگاهشان به دست دولت باشد علی‌رغم تزریق پول و اعتبارات همچنان با محرومیت مواجه خواهند بود چرا که با تزریق پول به نرخ رشد اقتصادی و اشتغال به‎صورت مقطعی می‎رسند اما با افزایش روز به روز جمعیت این محرومیت هیچ وقت اصلاح نمی‎شود.  وی افزود: چون نگاهمان به دست دولت دوخته شده از فرصت‎ها و ظرفیت‎هایی که داریم غافلیم و نیاز است که موانع در حوزه اقتصادی توسط فعالان و تولیدکنندگان بخش‌خصوصی مرتفع شود چراکه دولت در حال حاضر از نظر بودجه‎ای ناتوان است.
نایب رییس اتاق ایران همچنین در خصوص معافیت مالیات بر صادرات گفت: در این باره بخش‎نامه‎های وضع مالیات بر صاردات لغو شد و به زودی ابلاغ و هر جا تخطی از قانون صورت گرفته باشد برخورد می‎شود.
وی با بیان اینکه آیا صادرات ما باید با نگاه 2 درصد جوایز صادراتی هدفگذاری شود یا خیر؟ افزود: با توجه به ضعف وعده‎ها و عدم توان دولت این جوایز اهدا شد.
سلطانی با بیان اینکه ظلم انباشته با کاهش قیمت ارز برطرف شد، افزود: البته اتاق ایران مدافع افسارگسیختگی نرخ ارز نبوده است.
نایب رییس اتاق ایران با تاکید بر اینکه دولت باید از منافع بخش خصوصی دفاع کند، گفت: مشکل ما در انتقال ارز است وگرنه ارز موجود است و خوشبختانه یک مجال‎هایی در حال ایجاد شدن است.
وی با بیان اینکه باید بخش‌خصوصی در هزینه بودجه استانی اظهارنظر کند و برنامه‎ریزی داشته باشد، یادآور شد: ما فعالان اقتصادی در درست اداره کردن کشور سهیم هستیم و در هزینه بودجه استانی اظهارنظر داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :