آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42184
تاریخ انتشار : 21 دی 1392 11:1
تعداد بازدید : 647

معاون برنامه‌ریزی وزیر ارتباطات:

اعتبار هزار میلیاردی پست تامین نشد

به گفته معاون برنامه ریزی وزیر ارتباطات، در برنامه سوم و چهارم توسعه یک هزار میلیارد تومان برای زیرساخت های بخش پست در نظر گرفته شده بود که تامین نشد.

فناوران - برات قنبری در همایش سراسری مدیران و معاونان شرکت پست با تشریح برنامه‌های پنج ساله کشور گفت: در برنامه سوم و چهارم توسعه یک هزار میلیارد تومان برای زیرساخت‌های بخش پست در نظر گرفته شده بود، اما این امر در برنامه پنجم توسعه مورد توجه قرار نگرفت و اقدام خاصی در این زمینه صورت نگرفت.
معاون برنامه‌ریزی وزیر ارتباطات درباره خصوصی‌سازی پست و تصویب اساسنامه آن در مجلس شورای اسلامی افزود: خصوصی سازی اگر به موقع و در شرایط درست انجام شود، منشأ خیر و تحول می‌شود، اما این امر مستلزم فراهم شدن زیرساخت و تدوین سازوکارهای مناسب است.
وی ادامه داد: بخش پست یک بنگاه اقتصادی است که براساس برنامه سوم و چهارم توسعه در نظر داشتیم، تا این بخش در کنار پست بانک و شرکت خدمات هوایی پیام به یک توسعه متوازن مالی و فرودگاهی دست پیدا کند که این امر محقق نشده و باید برای تحقق آن و با استفاده از تجربه گذشته این تحول را در این بخش ایجاد کنیم.
قنبری گفت: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در این بخش خودپستچی گری است که باید با برنامه‌ریزی مناسب جلوی این کار گرفته شده و این ترافیک به شبکه پست باز گردد.
وی بیان کرد: باید بازاریابی خوبی در این بخش انجام شود، تا سازمان‌ها و دستگاه‌های اقتصادی که نیاز به برخورداری از یک شبکه ایمن و ارزان دارند، از خدمات پستی بهره‌مند شوند. معاون برنامه‌ریزی وزیر ارتباطات عنوان کرد: شرکت پست باید در راستای منافع اقتصادی خود، سرویس‌هایی را که توجیه اقتصادی دارد را شناسایی و احصا کرده و در این زمینه سازماندهی مجددی انجام دهد که با شناختی که از مجموعه مدیران شبکه پستی دارم امیدوارم، به زودی شاهد تحول بزرگ باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :