آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42182
تاریخ انتشار : 21 دی 1392 10:57
تعداد بازدید : 530

وعده رییس سازمان تنظیم مقررات:

رگولاتوری تکلیف ورود ایرانسل به بورس را روشن می کند

چالش بر سر واگذاری ۲۱ درصد از سهام ایرانسل در بورس و شکایات از وزرای دولت نهم و دهم در سرپیچی از مصوبه مجلس، رگولاتور دولت کنونی را متعهد به پایان بخشیدن این جنجال و تعیین تکلیف نهایی بر سر این موضوع کرد.

فناوران - موضوع واگذار نشدن سهام 21 درصدی ایرانسل در بورس و همچنین مقاومت مدیران این شرکت از ابتدای صدور پروانه بر سر واگذاری این سهام منجر به این شد که کمیسیون اصل نود مجلس به دلیل عدم اجرای این مصوبه که در سال 84 مباحث مربوط به آن مطرح شده بود، شکایتی را از وزاری دولت نهم و دهم، سازمان بورس کشور و شرکت ایرانسل اعلام وصول کند.
علی اصغر عمیدیان رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات درباره اینکه چرا رگولاتوری در هفت سال گذشته چنین اقدامی را انجام نداده است، گفت: این موضوع به زمانی بر می‌گردد که قرار بوده ترکسل اپراتور دوم را سر پا کند اما زمانی که صاحب پروانه تغییر کرده، پروانه تغییر نکرده است.
وی افزود: هم‌اکنون گزارشی از کمیسیون اصل 90 در دادگاه مطرح شده و در دستور جلسه قرار گرفته است تا بررسی شود آیا ایرانسل باید 21 درصد از سهامش را به بورس ببرد یا خیر.
رییس رگولاتوری با بیان اینکه این مصوبه اشکال داشته است، گفت: در حال حاضر موظف هستیم احکام دادگاه، قانون و اظهار نظر کمیسیون اصل 90 را در کنار هم بگذاریم و نهایتا کمیسیون تنظیم مقررات تکلیف را مشخص کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: مصوبه سال 84 ابلاغ شده و کسی که انجام نداده باید پاسخگو باشد. ما در دولت جدید تصمیم گرفتیم مسئله را حل کنیم و در این زمینه اطلاعات و احکام را جمع‌آوری کرده و به اعضای کمیسیون تنظیم مقررات گزارش داده‌ایم تا در جلسه‌‌ای که این موضوع مطرح می‌شود اعلام رای کنیم.
وی گفت: نتیجه این موضوع براساس مصوبات کمیسیون به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :