آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42181
تاریخ انتشار : 21 دی 1392 10:54
تعداد بازدید : 672

آقای دکتر شما چه رنگی هستید؟

جناب آقای دکتر عمیدیان، رییس سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی، روز چهارشنبه گذشته در حاشیه جلسه ای، در پاسخ به سوال و احتمالا سخنان تحریک آمیز خبرنگار فناوران، با لحنی به دور از انتظار و بسیار غیر حرفه ای و با نمایش زبان بدن ویژه و با داد و فریاد می گوید که «به رسانه های رنگی» پاسخ نمی دهم.

فناوران

فناوران البته در پی تطهیر و گذر از تقصیر خبرنگار نیست، اما به نظر می‌رسد وزارت ارتباطات نیز باید کلاس‌های ویژه آموزش رفتار و برخورد با رسانه را برای مدیرانش دایر کند.
جناب دکتر عمیدیان یکی از این مدیران است که به سادگی برافروخته می‌شود و فراموش می‌کند که به عنوان یک کارگزار در دولت وظیفه‌اش در قبال مردم و رسانه‌ها چیست و ظاهرا این رفتارشان مسبوق به سابقه است. ‌ایشان حتما قاضی دادگاه مطبوعات هم نیست که رسانه‌ای را به رنگی بودن متهم کند.
آقای دکترعمیدیان باید بدانند که‌ایستادن و چسباندن پیشانی به پیشانی طرف مقابل به نشانه تهدید، رفتاری است شناخته شده که اصولا در شان یک مدیر نیست و این وظیفه روابط عمومی‌وزارت ارتباطات است که اگر دکتر این موضوع را نیاموخته، به او آموزش دهد. و البته ‌ایستادن در برابر چنین رفتاری، در شان یک خبرنگار هم نیست.
به نظر ما درست این بود که کاش خبرنگار به‌این رفتار تهدید آمیز و دور از شان پشت می‌کرد و شان روزنامه و جناب مدیر را با این هم کلامی‌بی مناسبت، پایین نمی‌آورد. اما همه یادمان باشد؛ دولت‌ها مستعجل اند و فردا چو پرده برافتد، بین همه ما قضاوت خواهد شد.
آقای دکتر عمیدیان؛ تدبیر چنین است که دولت، رسانه و بخش خصوصی به عنوان ارکان توسعه در کنار هم باشند و هر کدام وظیفه خود را انجام دهند. از این منظر، تقابل بی دلیل، نه به سود شما و نه به سود بخش است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :