آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41996
تاریخ انتشار : 17 دی 1392 12:0
تعداد بازدید : 950

اتحاد گوگل و خودروسازهای بزرگ

آندرویید سوار ماشین می شود

گوگل با همکاری انویدیا و تعدادی از بزرگ ترین خودروسازهای دنیا از جمله آئودی، جنرال موتورز، هوندا و هیوندای قصد دارد آندرویید و اپلیکیشن های این سیستم عامل موبایلی را به داشبورد خودروها بیاورد.

فناوران- روی آوردن به سیستم عامل آندرویید به خودروسازها امکان می‌دهد که امکانات اینترنتی بسیار بیشتری را در محصولات خود بگنجانند. در حال حاضر آندرویید بزرگ‌ترین پایگاه کاربری را در میان سیستم‌عامل‌های موبایلی به خود اختصاص داده و ظهور آندرویید در خودروها، جایگاه این سیستم‌عامل را بیش از پیش تقویت می‌کند.
شرکت آئودی در بیانیه‌ای اعلام کرده است که دنیای فناوری و خودرو هرگز تا این حد به یکدیگر گره نخورده بود. این پیوند، راه را برای توسعه سریع‌تر فناوری‌های نوین هموار می‌کند و روی آوردن به زیرساخت‌ها و پلاتفورم‌های مشترک بیش از هرچیز به ایمنی بیشتر رانندگان منجر خواهد شد.
ارتقای ایمنی رانندگان یکی از دغدغه‌های اصلی خودروسازهای بزرگ دنیا به‌شمار می‌رود. محققان دانشگاه فناوری ویرجینیا با انتشار گزارشی در ابتدای سال 2014 اعلام کرد که رانندگان آمریکایی در 10 درصد مواقع تمرکز خود را به دلایل گوناگون هنگام رانندگی از دست می‌دهند. براساس این گزارش، تلفن همراه عامل اصلی حواس‌پرتی رانندگان و بزرگ‌ترین تهدید برای ایمنی آنها در حین رانندگی محسوب می‌شود.
محققان دانشگاه ویرجینیا با نمایش تصاویر ضبط شده از داخل 150 خودرو نشان دادند که احتمال تصادف رانندگان باتجربه هنگام رانندگی و استفاده هم‌زمان از تلفن همراه دو برابر بیشتر از رانندگان معمولی است، اما همین رانندگان هنگام انجام فعالیت دیگری جز استفاده از تلفن همراه، تمرکز خود را از دست نمی‌دهند. این تحقیق همچنین حاکی از آن است که احتمال تصادف رانندگان تازه‌کار در حین رانندگی و ارسال همزمان پیام کوتاه چهار برابر بیشتر از رانندگان باتجربه است.
در صورتی که رانندگان قادر باشند با فرمان‌های صوتی یا از طریق نمایشگرهای لمسی به امکانات تلفن همراه در اتومبیل دسترسی پیدا کنند، بسیاری از خطرات احتمالی کاهش خواهد یافت.
ورود سیستم‌عامل آندرویید به خودروها توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری را قادر می‌سازد تا نسخه ویژه‌ای از اپلیکیشن‌های خود را مانند اپلیکیشن‌های ناوبری یا شبکه‌های اجتماعی برای خودروها طراحی کنند. انتظار می‌رود نخستین نسل از خودروهای آندروییدی در سال میلادی جاری وارد بازار شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :