آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41995
تاریخ انتشار : 17 دی 1392 11:59
تعداد بازدید : 839

دستگاه ردیابی چشم برای کنترل بازی های ویدیویی

یک تولید کننده لوازم جانبی بازی با همکاری یک شرکت متخصص فناوری ردیابی حرکات چشم در نظر دارند دستگاهی را بسازند که به کاربران بازی های ویدیویی این امکان را بدهد که صفحه را با نگاه خود کنترل کنند.

خبرگزاری مهر- شرکت Tobii مستقر در استکهلم که متخصص فناوری ردیابی حرکات چشم است اعلام کرده است که با شرکت استیل سریز به عنوان تولید کننده لوازم جانبی بازی همکاری می کند تا اولین دستگاه ردیابی حرکات چشم را برای علاقه‌مندان به بازی های ویدیویی بسازد.
 فناوری توبی نوید بخش کنترل کامل و دقیق روی بازی است. این فناوری از یک دستگاه شبیه دوربین برای تشخیص کره چشم در سه بعد استفاده می کند و پس از آن به طور دقیق تصمیم گیری می کند که کاربر به کجای صفحه نمایش خود نگاه می کند. پیش از این شرکت Tobii فناوری تجاری را تولید کرده بود که به عنوان سیستمهای کنترل برای افراد دارای معلولیت کار می کرد.
به علاوه این شرکت یک دستگاه به نام EyeX ساخته است که به محققان بالینی این امکان را می دهد که حرکات چشم داوطلبان را در جریان تحقیقات خود کنترل کنند. این شرکت امیدوار است بعد تازه ای از تعاملات را برای کاربران بازی های ویدیویی به عرضه کند تا بتوانند بازی های غنی تری داشته باشند و در تجربه بازی خود فرو روند.
اگر این همکاری موفقیت آمیز باشد آن‌ها می‌توانند بازاری با دستگاه های متعدد داشته باشند تا جایگزین کنترل‌کننده های سنتی بازی شوند که طی دهه های گذشته مورد استفاده قرار داشته است. در این میان گفته شده است که دستگاه EyeX در نمایشگاه بین المللی محصولات الکترونیکی لاس وگاس به نمایش
گذاشته شود.
این دو شرکت ایده های متعددی را درباره توانایی کاربران بازی ها از کنترل حرکات صفحه با چشم مطرح کرده اند. بازیکنان می توانند از این فناوری برای دسترسی ساده تر به فهرست‌ها استفاده کنند و یا در بازی‌های مبارزه ای یک سلاح را به سمت هدف نشانه بروند. یا حتی در بازی‌های ورزشی یک بازیکن می تواند یک توپ فوتبال یا بسکتبال را صرفا با نگاه کردن به بازیکن روی صفحه
پاس دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :