آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41977
تاریخ انتشار : 17 دی 1392 11:32
تعداد بازدید : 1254

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

درآمد صنعت نرم افزار هند برابر درآمد نفت ایران است

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وابستگی به درآمدهای نفتی یک معضل است که برای جبران آن باید به سمت اقتصاد دانش بنیان برویم.

تسنیم- محمدرضا پورابراهیمی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: ما در کنار تهدیدات خارجی نقاط ضعف داخلی نیز داریم که تصدی‌گری بیش از حد دولت در اقتصاد کشور امری است که ارتباطی به تحریم ها و خشونت دشمن ندارد ولی شاهد آن هستیم.
پورابراهیمی گفت:  موضوع اقتصاد دانش بنیان از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد بنابراین باید به سمتی برویم که از محل دانش ثروت به دست آوریم؛
وی ادامه داد: حداکثر ممکن است 50 سال بتوانیم ذخایر نفتی را بفروشیم ولی تمام می‌شود ولی علم به این شکل نیست و فزونی نیز می‌یابد.
پور ابراهیمی بیان کرد: تصویب قانون اوراق وقفی در مجلس از مواردی است که بسیار قابل توجه است که در قانون نیز بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته شده تا افراد بتوانند با کمترین منابع در بزرگترین پروژه اقتصادی در حوزه وقف مشارکت کنند؛ یکی دیگر از چالش های اصلی در کشور اقتصاد دانش بنیان است که باید به طور جدی آن را پیگیری کنیم.
پورابراهیمی بیان کرد: طی 10 سال گذشته کشور هندوستان در حوزه تولید نرم افزار شروع به کار کرد تا اینکه امروز رتبه برتر تولید نرم‌افزار را به خود اختصاص داده است که می‌توان گفت برابر کل درآمد نفتی ما است.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی افزود: تشکیل صندوق وقفی یکی از اقداماتی است که در فضای کلان تصمیم گیری موثر واقع خواهد شد و مجلس آماده است که در مباحث اقتصادی و وقفی گام‌های اقتصادی موثری بردارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :