آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41971
تاریخ انتشار : 17 دی 1392 11:23
تعداد بازدید : 925

سخنگوی مخابرات:

اضافه دریافت تلفن به تهرانی ها تعلق نمی گیرد

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با بیان این که در دوره اخیر قبض های تلفن ثابت مبلغ مابه التفاوت در قبض های کاربران محاسبه نشده، از پرداخت این مبلغ در دوره های بعدی خبر داد.

ایسنا - داوود زارعیان با بیان این مطلب گفت: قرار بود مبلغ مابه‌التفاوت مربوط به تلفن ثابت در قبض‌های آذرماه به مردم بازگردانده شود اما با توجه به آن که فرصتی برای محاسبه این مبالغ نبود با موافقت وزیر ارتباطات قرار بر آن شد که این رقم‌ها در دوره بعدی به مشترکان بازگردانده شود.
وی البته این نکته را نیز یادآور شد که در مبلغی که به مشترکان پرداخته می‌شود کاربران تهران و برخی استان‌های دیگر سهمی ندارند چرا که از آنها مبلغ اضافه‌ای دریافت نشده که حال قرار باشد که این رقم بازگردانده شود.
زارعیان درباره مبلغ کلی مابه التفاوت‌ها افزود: در مجموع رقم خیلی بالایی در این زمینه وجود ندارد چرا که طرح هم کدی که بحث مابه التفاوت مربوط به آن می‌شود در اکثر استان‌ها اجرا نشده بود. بر اساس این گزارش پیش از این و در آخرین ماه‌های فعالیت دولت دهم، مخابرات مکلف به هم‌کدسازی تلفن ثابت در استان‌های مختلف شده بود و بر همین اساس قرار بر آن بود که مبلغ 900 تومان به عنوان آبونمان هم‌کدی برای مشترکان اعمال شود و تعرفه تماس بین شهرهای مختلف یک استان یکسان شده و در عین حال تعرفه تلفن ثابت تا از 51.03 به 58.7 ریال برسد اما با روی کار آمدن دولت جدید، وزیر ارتباطات این گونه اعلام کرد که در حال حاضر افزایش هزینه‌های مردم مطابق سیاست‌های دولت نیست و لازم است تعرفه‌ها به حالت قبلی خود بازگردد. اما این موضوع تا مدتی مورد تایید مخابرات قرار نگرفت و این‌گونه عنوان شد که مسوولیت تعرفه‌گذاری در حوزه تلفن ثابت بر عهده شورای رقابت قرار دارد. بر همین اساس قبض‌های مشترکان تلفن ثابت مهرماه امسال با موافقت شورای رقابت با تعرفه 58.7 ریالی به دست آنها رسید. این مساله که به شدت مورد انتقاد وزارت ارتباطات قرار داشت در نهایت مشکلات متعددی برای شرکت مخابرات ایجاد کرد و باعث شد چالش‌های متعددی برای این شرکت ایجاد شود. پس از مواجهه با این چالش‌ها شرکت مخابرات ایران در نهایت این گونه اعلام کرد که برای همگامی با سیاست‌های دولت تدبیر و امید، مابه‌التفاوت مبالغ دریافتی از مشترکان تلفن ثابت را در صورتحساب بعدی به آنها بر می‌گرداند. اما این ماه قبض‌های جدید در حالی به دست کاربران رسیده است که در آنها مبلغی به عنوان مابه التفاوت در نظر گرفته نشده است. البته به غیر از این مورد نیز شرکت مخابرات مکالمات مشترک تلفن ثابت را با تعرفه 51.03 ریالی محاسبه می‌کرده در حالی که این موضوع از نظر سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نوعی تخلف بوده است. چرا که بر اساس آخرین مصوبه سازمان تنظیم مقررات تعرفه تلفن ثابت 44.7 ریال در نظر گرفته شده است. بر اساس این گزارش اگر چه شرکت مخابرات این گونه اعلام کرده که در راستای سیاست‌های دولت اقدام به بازگرداندن مابه التفاوت به حساب کاربران خواهد کرد اما همچنان مشخص نیست که برای این مابه التفاوت نرخ 44.7 لحاظ خواهد شد یا 51.03. همچنین این مساله که این مابه التفاوت تنها به قبض‌های مهرماه مربوط می‌شود یا سال‌های قبل را نیز
در برمی‌گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :