آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41968
تاریخ انتشار : 17 دی 1392 11:19
تعداد بازدید : 653

ظرفیت اینترنت کشور صد هزار برابر شد!

اگر به سوابق اخبار در خصوص میزان افزایش ظرفیت اینترنت در سال های قبل مراجعه شود، اخبار متعددی از چند برابر شدن حجم پهنای باند اینترنت خواهیم یافت. این ارقام گاهی به قدری بزرگ هستند که توجه هر مخاطبی را به خود جلب می کند. با تغییر دولت اما ظاهرا روش اعلام این اخبار هیچ تغییری نکرده است. از صد روز اول کار دولت یازدهم هم ظرفیت اینترنت افزایش یافته و قول داده شده در صد روز دوم دولت نیز این روند ادامه پیدا کند.

سعید همتی

در آخرین خبر معاون بهره برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیر ساخت گفته ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور از زمان انتقال بخش دیتای کشور به شرکت ارتباطات زیرساخت تاکنون 58 برابر شده است. وی همچنین گفته در 100 روز نخست فعالیت دولت ظرفیت اینترنت کشورمان STM1 256 افزایش یافت. علاوه بر این بنا بر دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه توسعه پهنای باند را در 100 روز دوم دولت در دست اجرا داریم. از آنجا که این نخستین باری نیست که اعلام افزایش چند ده برابری ظرفیت اینترنت می‌شود و قطعا آخرین بار آن نیز نخواهد بود شاید باید پا را فراتر گذاشته و خبر رکور افزایش ظرفیت اینترنت را از هم‌اکنون منتشر کرد. لذا اعلام می‌شود که پهنای باند اینترنت کشور صد هزار برابر افزایش یافت!. حالا مصرف کننده اینترنت اگر تغییری احساس نمی‌کند این مساله دیگری است.  واقعیت این است که ظرفیت اینترنت صد هزار برابر شده و حالا کاربران اینترنت همچنان باید به گفته وزیر ارتباطات اشتراک اینترنت یک به چهل و گاه در وضعیت بهتر یک به 25 دریافت کنند. به این ترتیب هنوز معادله مجهول رابطه افزایش چند صد برابری پهنای باند اینترنت در کشور با افزایش سرعت اینترنت کاربر نهایی و کاهش اشتراک‌های یک به چهل و یک به 25 مشخص نیست.
از این رو به نظر می‌رسد خبرهای افزایش ظرفیت اینترنت در کشور، ارتباطی به مصرف‌کنندگان اینترنت نداشته و مصرف داخلی و رسانه‌‌ای برای وزارت ارتباطات دارند. چرا که وزیر ارتباطات به رغم اعلام آمارهای پی در پی افزایش پهنای باند، همچنان اعلام می‌کند که کاربران اینترنت در کشور باید اشتراک یک به 25 را تحمل فرمایند.
بدیهی است اعلام مستمر این آمار جهش گونه و بزرگ، موجب نوعی بدبینی در ذهن مخاطبان نسبت به صحت آنها خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :