آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41964
تاریخ انتشار : 17 دی 1392 11:8
تعداد بازدید : 1133

پیگیری مدارک هویتی مفقوده در سایت ثبت احوال

مدیرکل امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از صدور یک میلیون و 650 هزار شناسنامه رایانه ای برای افراد واجد شرایط ایرانی طی 9 ماه گذشته در کشور خبر داد.

خبرگزاری ایرنا - محسن اسماعیلی افزود: این شناسنامه‌ها برای اشخاصی که شناسنامه آنها مفقود، پاره و آبرفتگی شده و نیز افراد 15 ساله برای عکس‌دار کردن، صادر شده است.
وی با بیان اینکه صدور شناسنامه رایانه‌ای از سال 89 در کشور آغاز شد، ادامه داد: از آن سال تاکنون حدود شش میلیون و 500 هزار جلد شناسنامه رایانه‌ای برای ایرانیان صادر شده است.
اسماعیلی تصریح کرد، اکنون اگر فردی بخواهد شناسنامه خود را با داشتن شرایط یادشده تغییر دهد، در هیچ جای کشور، شناسنامه‌های کنونی برای وی صادر نمی‌شود.
وی تاکید کرد: شناسنامه‌های کنونی همچنان تا زمان اعلام فراخوان معتبر خواهد بود. این مقام مسوول در سازمان ثبت احوال، شناسنامه‌های رایانه‌ای را دارای 18 کد امنیتی دانست و افزود: شناسنامه‌های جدید رایانه‌ای دارای چاپ اختصاصی برجسته، زمینه و هولوگرام حفاظتی، عکس اسکن شده، شماره ملی، بارکد شماره ملی، سری سریال پانچ شده و صفحه مهرهای ضروری پرس شده است.
به گفته اسماعیلی، کاغذ استفاده شده برای شناسنامه‌های جدید تولید داخل و دارای واترمارک است که در متن آن نقشه جمهوری اسلامی‌‌ایران دیده می‌‌شود.
وی همچنین درباره ابلاغ تعرفه‌های صدور و تعویض شناسنامه رایانه ای در تیر امسال به ادارات ثبت احوال و دفاتر پیشخوان دولت، افزود: برای صدور هر جلد شناسنامه رایانه‌ای (جدید) برای افراد 15 سال تمام و عکسدار کردن آن، 10 هزار تومان، تعویض 15 هزار تومان، المثنی برای بار اول 20 هزار تومان، بار دوم 40 هزار تومان و بار سوم 100 هزار تومان دریافت می‌‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :