آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41869
تاریخ انتشار : 16 دی 1392 10:56
تعداد بازدید : 1342

شیراز نخستین برج های BTS در کشور را ساخت

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز گفت: مطالعات جامع طرح احداث برج های BTS در شیراز انجام شده و امیدواریم پس از انجام مطالعات تفصیلی و نقطه یابی، نخستین برج ایجاد و آنتن های BTS تجمیع شود.

ایسنا - علی‌رضا حسینی افزود: مذاکرات اولیه با شرکت‌های اپراتور تلفن‌ همراه انجام و موافقت ضمنی این شرکت‌ها جلب شده است تا با مشارکت و سرمایه‌گذاری اپراتورها، کار تجمیع آنتن‌های BTS، در کلان‌شهر شیراز عملیاتی شود. حسینی تصریح کرد: ایجاد برج BTS برای نخستین‌بار در کشور، در شیراز اجرا می‌شود و هدف از آن، ارتقاء سطح ایمنی شهروندان در خصوص امواج مخابراتی ناشی از تلفن‌های همراه،‌ زیبایی بصری و ایجاد نظم و هماهنگی در نصب آنتن‌های BTS است.
وی درباره تهیه‌ سومین برنامه‌ طرح جامع فناوری اطلاعات در شهرداری شیراز، گفت: تهیه و تدوین این برنامه با نگرش برنامه‌ریزی استراتژیک و برای 5 سال آینده، به تصویب مدیران شهرداری رسیده و به‌زودی برای بررسی و تصویب به شورای شهر ارائه می‌شود.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه برنامه‌ی طرح جامع فناوری اطلاعات پیوستگی نزدیکی به توسعه‌ شهرداری دارد،‌ گفت: برون‌سپاری فعالیت‌های غیرحاکمیتی، افزایش کیفیت خدمات و ارتقاء بهره‌وری از شاخص‌های مورد نظر در این طرح است. حسینی با بیان اینکه سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تلاش می‌کند تا زمینه‌ استفاده از خدمات شهرداری با استفاده از تلفن‌های همراه را بسترسازی کند، از اجراشدن طرح ABLS، یا مدیریت خودروها، با هدف افزایش بهره‌وری، صرفه‌جویی در هزینه و وقت و ساماندهی خودروهای شخصی تحت اختیار شهرداری شیراز، تا پایان سال‌جاری خبر داد.
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز گفت: سه واحد جدید به مجموعه‌ شهرداری اضافه می‌شود، این واحدها که هم‌اینک مراحل شکل‌گیری را طی می‌کنند شامل آزمایشگاه نرم‌ا فزار، مرکز عملیاتی امنیت شبکه و مرکز آمادگی، پشتیبانی و امداد است. حسینی با بیان اینکه امنیت شبکه اینترنتی شهرداری شیراز هم‌اینک در سطح مناسبی قرار دارد، ارتقاء سطح ایمنی این شبکه را در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان ضروری برشمرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :