آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41865
تاریخ انتشار : 16 دی 1392 10:48
تعداد بازدید : 864

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات:

فیس بوک را نمی توان به فرصت تبدیل کرد

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی گفت: فیس بوک را برخلاف بعضی اظهار نظرات عالمانه نمی شود تبدیل به فرصت کرد زیرا تهدیدات آن بسیار زیاد است.

تسنیم - رضا تقی‌پور وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد: این شبکه هم مورد تأکید شورایعالی فضای مجازی و هم وزارت ارتباطات بوده است و خبر خوب در این زمینه هم اینکه هفته گذشته تعریف اصلی این شبکه در شورایعالی فضای مجازی تصویب شد.
وی درباره اینکه فضای سایبری دو بخش اساسی دارد، گفت: فیس‌بوک را برخلاف بعضی اظهار نظرات نمی‌توان تبدیل به فرصت کرد زیرا آنقدر تهدیدات دارد و محتوای آن با ارزش‌های دینی، اخلاقی و عقیدتی ما در تضاد است که قطعا فیس‌بوک برای جمهوری اسلامی ایران تهدید خواهد بود. وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: اما شبکه اجتماعی را حتما می‌شود تبدیل به فرصت کرد و هم‌اکنون کلوپ، فیس‌نما، افسران، هم‌میهن، دلشکسته و برخی دیگر شبکه ها هستند که در داخل کشور فعالیت می‌کنند.
او با تأکید مجدد بر اینکه شبکه ما باید امن باشد، تصریح کرد: این به هیچ وجه به منظور قطعی ارتباط با دیگران و اینترنت نیست.
سخنگوی شورای شهر تهران افزود: اما با این کار همانطور که جلوی حملات سایبری را که روزانه بیش از چند میلیون بود گرفتیم، جلوی آسیب‌های اینترنت را نیز می‌گیریم.
تقی‌پور با تأکید بر اینکه مدیریت شبکه ملی اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی باید بومی باشد، اظهار کرد: امروزه متأسفانه برخی توجه ندارند که با اولین ارتباط از طریق کامپیوتر و موبایل به اینترنت موضوعاتی از قبیل عکس‌های خانوادگی، شماره تلفن‌ها و آنچه که اسرار خانواده است افشا می‌شود.
وی گفت: راه‌حل این است که همچون بسیاری از کشورها نظیر برزیل و چین که شاید ارزش‌های عقیدتی ما را نداشته باشند، اما به فکر توسعه شبکه ملی اطلاعات خود هستند تا جلوی تهاجمات اینترنتی را بگیرند، این شبکه را در داخل کشور داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :